Savivaldybė primena – nelegaliems prekeiviams gresia baudos

Dalintis:

Tauragės mieste yra net kelios vietos, vadinamomis turgavietėmis ar prekyvietėmis, bet ne visose prekės parduodamos vadovaujantis savivaldybės nustatytomis taisyklėmis. Skaitytojas P.R. piktinasi, kad Žalgirių mikrorajone prekeiviai įsigudrino žuvį, pieną ir net buitines prekes pardavinėti tiesiog iš bagažinių, prie prekybos centro ar prekyvietės, kuri veikia vasarą, vietoje.

Nelegalus turgus

Žalgirių mikrorajone, šalia prekybos centro įkurtoje prekyvietėje, prekiauti galima tik nuo balandžio 1-osios iki lapkričio 15 dienos. Žiemą, prieš Kalėdas, čia įsikuria eglučių prekeiviai, o miesto seniūnijos darbuotojai per sezoną tarnavusius prekybinius stalus išveža sandėliuoti, jei reikia – rekonstruoja. Kai nelieka stalų, tauragiškiai pastebi, kad prekeiviai išdėlioja šviežias ir konservuotas ar raugintas daržoves, megztus gaminius tiesiog automobilių bagažinėse. Nors pirkėjai čia nesibūriuoja, bet vietiniai gyventojai turgeliu po atviru stogu džiaugiasi – dėl ekologiškų prekių nereikia eiti toli nuo namų.

– Turgus ir turgeliai gerai, bet ir juose turi būti taisyklės. Jau ne kartą matau, kad mikrorajono prekyvietė virsta bagažinių turgeliu, kuriame pardavinėjami maisto produktai, nepatikrinti jokių tarnybų. Ten ir žuvį atveža, ir pieną iš bagažinėse sukrautų bidonų pila. Greičiausiai net mokesčio jokio už prekybą tie „bagažiniai“ nemoka. O ir miesto nepuošia, – paskambinęs į „Tauragės kurjerio“ redakciją piktinosi skaitytojas P.R.

Seniūnas neinformuotas

Pasak vyro, pardavėjai tiek įsigudrino, kad vieni automobilius atvertomis bagažinėmis pasistato netoli parduotuvės išėjimo, kad pirkėjai juos geriau pastabėtų. Būna ir tokių, kurie laukia pirkėjų prie durų ir kviečia įsigyti prekių, esančių jų automobiliuose.

– Tvarka turi būti. Nejaugi kas nori gali savo turgų pasidaryti bet kurioje vietoje? – klausė tauragiškis.

Iš automobilių šviežia ar rūkyta žuvimi prekiaujantys žmonės sutinkami ir prie parduotuvių Šlaito ar Bernotiškės gatvėse. Ketvirtadienį nuvykome patikrinti, ar tokia prekyba vyksta, bet niekur prekiaujančiųjų iš bagažinių nesutikome. Apie tokią nelegalią prekybą informacijos neturi ir miesto seniūnas Žilvinas Majus.

– Sezono metu sustatome stalus, įrengiame 21 prekybos vietą Gedimino gatvėje. Kai vyksta prekyba įrengtoje vietoje, šalia automobiliams vietos nelieka, nesu matęs, kad ten kas nelegaliai ką pardavinėtų. Jei žmonės prekiauja prekybos centrų aikštelėse, turi gauti leidimą iš jų, – sakė Ž.Majus.

Leidimas dienai prekiauti prekyvietėje Gedimino gatvėje kainuoja 3 Eur. Mėnesinis leidimas – 20 Eur.

Pažeidėjams gresia bauda

Pasak Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjos Sonetos Blankaitės, yra tvarka, reglamentuojanti prekybą ir paslaugų teikimą Tauragės rajono savivaldybės viešosiose vietose. Visi prekybininkai, prekiaujantys viešosiose vietose, privalo jos laikytis.

„Nesilaikantys asmenys savivaldybės nustatytų reikalavimų yra patraukiami administracinėn atsakomybėn už prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimą. Artimiausiu metu taisyklės bus peržiūrimos ir keičiamos“, – informavo S.Blankaitė.

Savivaldybės tarybos patvirtintų prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo 16 iki 30 eurų. Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 30 iki 80 eurų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. Kaip tai tie prekeiviai vienoje vietoje nestovi, ypač su žuvimi. Jie migruoja iš vienos vietos į kitą. Seniūnijose tai eina per namus, ne kartą yra siūlę žuvies. Bet jau vien siūlytojo išvaizda atstumia, pagiringas, nesiskutęs, rūbai nešvarūs. Vienu žodžiu………….

  2. Prekiauti gera. Visi perka pieną, žuvį,o pardavę kažką kitą perka, gal laikraštį, kur savivaldybės darbuotojas vienuolis (ė), kažką RAŠO! Juokas ima ,tegul prekiauja, juk toks gyvenimas, visa Lietuva tokia !

Palikite komentarą