Savivaldybėje – mobilizacijos pratybos

Dalintis:

Trečiadienį ir ketvirtadienį Tauragės rajono savivaldybėje vyko pratybos „Pasirengimas mobilizacijai ir priimančiosios šalies paramos teikimui Tauragės apskrityje“. Jų metu siekta įsitikinti, kaip įvairios įstaigos ir įmonės geba reaguoti į mobilizacines užduotis, ar visos grandys žinotų, kaip elgtis kilus karo pavojui.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento bei Žemės ūkio ministerijos organizuojamose pratybose Tauragės rajono savivaldybėje dalyvavo ir aplinkinių savivaldybių atstovai. Pirmąją pratybų dieną vyko seminaras, kurio metu dėstyta teorinė informacija.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento Mobilizacijos skyriaus vedėjas Arūnas Pudžemis „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad pratybų metu svarbiausias akcentas buvo gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų vykdymas – gyventojų būtinųjų poreikių užtikrinimas, aprūpinant svarbiausiais maisto produktais.

– Savivaldybė turi užduotį – užtikrinti gyventojų aprūpinimą maisto produktais. Bet ne visada gali pati pilnai aprūpinti – gali tekti pasitelkti valstybės rezervą. Todėl darome pratybas kartu su Žemės ūkio ministerija, kaip valstybės maisto rezervo tvarkytoja, kad pasitikrintume visus procedūrinius reikalus, ar viskas numatyta, ar karo padėties metu trūkstant maisto būtų galima aprūpinti bent jau labiausiai pažeidžiamus gyventojus. Aprūpinti visus turbūt būtų sudėtinga, bet bent jau tuos, kuriems labiausiai reikia. Svarbu nepalikti žmonių visiškai nelaimėje, – apie pratybas plačiau pasakojo A.Pudžemis.

Pasiteiravus, kaip ekstremalioms situacijoms gali ruoštis gyventojai, A.Pudžemis siūlo ieškoti informacijos internetiniame puslapyje lt72.lt.

Anot pašnekovo, panašios pratybos Tauragės rajone vyko seniai – apie 2017 metus.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą