fbpx

Seną ZIL pakeitė naujesnis „Mercedes Benz“

Dalintis:

Senutėlį Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ZIL automobilį pagaliau pakeitė dešimtmečiu naujesnis „Mercedes Benz“. Jis atiteko Sungailiškių komandai.

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba, kurios šešios komandos pasklidusios visame rajone, jau seniai guodžiasi turinti tenkintis senutėle ir nuolat gendančia technika. Kai kurie automobiliai kone antikvariniai, vis dar nemažai tarybinių ZIL. Sungailiškių komandos padėtis buvo bene labiausiai apverktina – į gaisrus važiuodavo 1978-ųjų ZIL‘u, kuris buvo pačių ugniagesių ne kartą lopytas.

Tarnybos viršininkas Robertas Masolas „Tauragės kurjeriui“ tvirtino, kad naujesnį „Mercedes Benz“ automobilį pavyko gauti iš ugniagesių mokyklos, mat ši jau ketino automobilį nurašyti. 1992 metais gamintas automobilis nuvažiavęs palyginti nedaug – apie 70 tūkst. km.

– Sutariau su ugniagesių gelbėtojų mokykla. Jie ketino nurašyti šitą automobilį, tai pakalbėjom ir perdavė jį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Departamentas panaudos sutartimi automobilį perdavė mums. Dar rajono tarybos sprendimo reikia, kad mašina būtų mūsų tarnybos, o kol kas važiuosim su panaudos sutartimi, – džiaugėsi R.Masolas.

Senoji Sungailiškių komandos autocisterna ZIL. TK archyvo nuotrauka

Sungailiškių komandos naudotas ZIL jau pastaruoju metu buvo nebevažiuojantis. Tad ugniagesiai naudojosi iš Skaudvilės pasiskolintu rezerviniu automobiliu, kuris irgi skaičiuoja nebe pirmą dešimtį metų.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą