fbpx

Seniūnijai teks riboti prekybai išduodamus leidimus

Dalintis:

Žalgirių mikrorajone, prie „Iki“ prekybos centro, jau sustatyti prekystaliai, prie kurių prekiaudavo apie 20 prekeivių, tačiau dėl koronaviruso grėsmės leidimų prekybai šį pavasarį bus išduota mažiau.

Į sandėlius žiemoti išvežtus prekystalius į Gedimino gatvę miesto seniūnija pargabeno praėjusią savaitę. Anot miesto seniūno Žilvino Majaus, šioje prekyvietėje galima prekiauti tik savo užaugintomis daržovėmis ir vaisiais. Dėl karantino šiemet prekybos vietos nemokamos, tačiau vis tiek reikia gauti leidimus seniūnijoje.

Šioje vietoje stovi trys prekystaliai, prie kiekvieno jų įprastomis sąlygomis galėdavo prekiauti po 7 prekeivius. Tačiau norint užtikrinti saugų atstumą prekiauti 20 prekeivių kol kas negalės.

Ketvirtadienį šis klausimas buvo aptartas posėdyje, kuriame dalyvavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei Valstybinės maisto ir veterinarijos departamentų, savivaldybės, Tauragės visuomenės sveikatos biuro, Tauragės policijos komisariato atstovai. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjos Vitalijos Juzėnienės, Valstybinės maisto ir veterinarijos Tauragės departamento atstovai pažadėjo seniūnijai išsiųsti rekomendacijas, nors ši prekybos vieta ir nėra maisto tvarkymo subjektas ir tai daryti jiems nepriklauso. Pasak V.Juzėnienės, seniūnija atsakinga už karantino reikalavimų laikymąsi viešoje vietoje, kurioje leidžiama prekyba. Viena rekomendacijų bus, kad tarp prekeivių būtų 2 metrų atstumai. Seniūnija turės nuspręsti, kokia tvarka išduoti leidimus prekiautojams.

„Tauragės kurjerio“ pakalbinta prekeivė šioje vietoje prekiavo ir kol dar nebuvo atvežti prekystaliai, ir neturėdama leidimo, tačiau teigė, kad labai laukė dienos, kai nebereikės vežtis savo staliuko. Anot moters, iki atvežant prekystalius prekiavo ne ji viena, tačiau tikrai ne būrys. Ne visada prekiauti leido ir oro sąlygos.

Vėl pradėjusia veikti prekybos vieta patenkinti ir pirkėjai. Gretimame daugiabutyje gyvenanti daržovių į šią prekyvietę užsukusi nusipirkti Danutė tvirtino, kad jas visada perka čia, nes arčiau namų, nereikia eiti į turgelį miesto centre.

– Kai pastatė prekystalius, ir atrodo tvarkingiau. Dar ir stogą seniūnija galėtų įrengti, nes dabar prekeiviai susistato savo skėčius, – pašnekovė mano, kad prekiauti ir apsipirkti lauke koronaviruso pandemijos metu saugiau nei prekybos centruose.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą