Seniūnijos planai – gražiausia mieste bus gegužę

Dalintis:

Tauragės miesto apželdinimo specialistė Irma Naujokienė miesto gėlynais rūpinasi kaip šeimininkė savo kiemu – jai svarbi spalvų įvairovė, natūralistinis stilius, kad būtų gražu ir kuo mažiau reikėtų resursų augalų priežiūrai. Šį sezoną seniūnija mieste pasodins 13 244 įvairias vienmetes gėles.

Praėjusių metų rudenį Irma Naujokienė kartu su keliais pagalbininkais Tauragės miesto gėlynuose pasodino 15 tūkst. tulpių ir narcizų svogūnėlių. Dabar nekantriai laukia, kada jie sudygs, vis apžiūrinėja ir labai džiaugiasi pasirodžiusiais pirmaisiais žaliais lapeliais. Specialistė labai laukia lietaus, o jei jo nebus, seniūnijos darbininkai gėles laistys patys.

– Pirmieji darbai jau vyksta, tik darbo jėgos dar neturime. Reikia ištraukti vėliavėles iš gėlynų, apkarpyti smilgas, kurios žiemą miestą puošė. Žemę galime purenti tik ten, kur nesodinome  tulpių, kad jų neišdygusių neištryptume, – pasakojo I.Naujokienė. – Šešerius metus iš eilės miesto puošimo gėlėmis konkursą laimėdavo gėlininkai Steponaičiai iš Aukštupių kaimo. Pernai rudenį vykusį viešąjį pirkimų konkursą kelių eurų skirtumu laimėjo gėlių augintojai Černiauskai iš Tauragės.

Irma Naujokienė tikisi, kad šiemet pavyks įgyvendinti svarbų projektą – pėsčiųjų tiltą papuošti kabančiais gėlių vazonėliais. Planuoja stulpuose paprastus vazonėlius pakeisti išmaniaisiais (jų dvigubos sienelės, augalas vandens pasiima tiek, kiek tuo momentu jam reikia, saulė nenudegina šaknų), kad nebereikėtų du kartus per dieną jų laistyti.

– Šiemet išmaniųjų vazonėlių bus tik keli – išbandysime, ar jie mums tinka. Gavę iš valdžios palaiminimą atšviežinsime visą miestą. Jei nestrigs tiekimas, prie savivaldybės pasodinsime raktažolių, vasarą daugiausia mieste žydės begonijos. Pernai su serenčiais šiek tiek dirvožemį atgaivinome, pasodinsime tabako, verbenų, labai stipriai į natūralistinį stilių nelįsime, – atviravo gėlininkė. – Gėlynus papildysime daugiamečiais augalais, kad būtų lengvesnė priežiūra, kad fiziškai pajėgtume susitvarkyti savo kiemą, nes mažėja darbo jėgos, mažėja skiriamų pinigų.

Tauragės centre, prie grojančio fontano, labai daug tulpių rudenį pasodinta, ten suplanuota įkurdinti ir daugiamečių bei vienmečių augalų. Gėles seniūnija pradės sodinti, kai bus palankios oro sąlygos, įprastai šiuos darbus pradėdavo balandžio viduryje.

– Iki Velykų našlaites pasodinsime. Šiemet pati gražiausia bus gegužės pradžia, kai sužydės tulpės. Laukia nemažai darbo rožyne J.V.Kalvano parke, nupurkšti reikia kelis kartus per savaitę. Kai bus darbininkų – apžiūrėsime, kas išgyveno po žiemos, o kas – ne. Rožes praretinsime, takelius padarysime, nes pernai rudeniop jau nebebuvo įmanoma grėblio į rožyną įkišti, ravėtojoms spygliai drabužius sudraskė, – apie darbus kalbėjo Indrė.

Irma Naujokienė atvirauja, kad ji gėlyno grožį mato per spalvų prizmę, mėgstamiausios gėlės neišskiria, kadangi vienas augalas gražiausias vienoje aplinkoje, o kitas – kitoje. Pasak jos, apželdinimo mados tendencija – daugiamečiai augalai ir natūralistinis stilius. Populiarėja mulčas (durpių, žievės, žolių), nes augalams sudaro mikroklimatą, sulaiko drėgmę, todėl nereikia dažnai laistyti ir ravėti. Jis brangus, reikia ne mažesnio kaip 5 cm sluoksnio, todėl seniūnija gėlynams jo nepirks.

– Dabar dažniau sodinamos smulkios gėlytės, kurios vienos per kitą išdygsta, populiarus gėlių sluoksniavimas. Labai džiaugiuosi, kad mažėja gėlynų su akmenukais. Tai jau nueinanti banga, – pasakojo specialistė. – Smilgos madingos. Jų ir hortenzijų pasodinome prie katalikų bažnyčios vartų, kapinėse apželdinome kareivių kapus, Gedimino gatvėje pakeitėme atgyvenusias levandas kitais augalais, prie vadinamojo Bagdono tvenkinio jau truputį kitaip. Nedideliais žingsniukais keičiamės.

Šiemet Tauragės miesto gėlynuose bus pasodinta begonijų (4200), kanų (40), serenčių (6500), margainių (200), verbenų (270), tabako (80), pelargonijų (400), smulkiažiedžių surfinijų (300), karpažolių (124), viksvamedžių (130), raktažolių (500), našlaičių (500). Seniūnija ruošiasi pirkti daugiamečių augalų. Už gėlių daigus sumokės apie 12 tūkst. eurų – panašiai, kaip ir pernai.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą