Šiandien Kęstučio bataliono kariai bus išlydėti į misiją Irake

Dalintis:

Krašto apsaugos ministerija praneša, kad šiandien Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione Lietuvos kariuomenės pajėgų apsaugos būrys bus išlydėtas į NATO misiją Irake.

Lietuvos kariuomenės pajėgų apsaugos būrys, siunčiamas į misiją, suformuotas Kęstučio bataliono karių pagrindu. Šioje misijoje Lietuvos kariai užduotis vykdys pirmą kartą.

Šiandien 10.30 val. suplanuotas iškilmingas karių išlydėjimas.

Pranešime detalizuojama, kad į misiją siunčiami 34 kariai, kurie užtikrins NATO personalo apsaugą Danijos mobilios apsaugos kuopos sudėtyje. Du kariai jau tarnauja misijos štabe. Specialus parengimas pradėtas birželį, rugsėjo–spalio mėnesiais kariai dalyvavo pratybose Danijoje, o misija bus vykdoma iki pat 2022-ųjų balandžio mėnesio.

Planuojama, kad išlydėjimo ceremonijoje dalyvaus Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška, Seimo nariai, savivaldybės atstovai, karių artimieji.

NATO misija Irake (NMI) yra nekovinė operacija, kurios tikslas – sustiprinant Irako kariuomenę ir saugumo institucijas įgalinti jas kovoti su terorizmu, užkirsti kelią ISIS veiklai Irake ir stabilizuoti šalį. Pradėti šią misiją buvo nutarta 2018 m. liepos mėn. NATO viršūnių susitikime Briuselyje, gavus Irako vyriausybės prašymą. Šių metų vasarį NATO gynybos ministrų susitikime buvo pritarta šios misijos išplėtimui.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą