fbpx

Šiferį iš gyventojų namų rinks „Ekonovus“

Dalintis:

Tauragės rajono gyventojams pradedama teikti nauja paslauga – iš namų bus surenkamos asbesto gaminių atliekos. Nuo praėjusių metų rudens turintieji šių atliekų registravosi Tauragės rajono savivaldybėje, dabar eiliškumo tvarka jas surinks ir išveš konkursą laimėjusi bendrovė „Ekonovus“.

UAB „Ekonovus“ asbesto surinkimo iš gyventojų namų paslaugą už beveik 41 tūkst. Eur teiks iki 2023 m. spalio 1 d. Gyventojams už patarnavimą mokėti nereikės, atliekų normų nėra nustatyta. Asbestinės atliekos bus surenkamos tik iš namų ūkių, o ne, pavyzdžiui, iš fermų. Apskaičiuoti preliminarūs utilizavimo kiekiai – apie 250 tonų.

Tauragės regioninio sąvartyno, veikiančio Kaupių kaime, vadovas Aivaras Pocius sakė, kad dažniausiai į sąvartyną gyventojai seną šiferį atveža pakeitę namų stogus: turintieji didelius namus pristato kelias tonas, o nuardę sandėliuko stogelį atveža ir keliolika lakštų.

– Už asbesto atliekų toną teikia sumokėti apie 78 Eur. Žmonės šiferio atveža gana daug, kadangi iš aplinkosaugos parama duodama keičiantiems asbestinę stogų dangą į beasbestę. Nedalyvaujantys šioje programoje pas mus atsiskaito iš karto grynaisiais ar kortele, o gaunantys paramą – per sąskaitą, – kalbėjo sąvartyno vadovas.

Ir tų kurie už asbesto atliekas sumoka patys, ir tų, kurie gauna paramą, pasak A.Pociaus, yra panašiai vienodai.

Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėje Tauragėje, Paberžių g. 14A, kiekvienas gyventojas per metus nemokamai gali pristatyti 10 šiferio lakštų. A.Pocius pastebėjo, kad gyventojai moka taupyti: pirmiausia priduoda kiek leidžiama nemokamai, o likusius vėliau atveža ir susimoka.

Tauragės regiono nepavojingų atliekų sąvartyne yra asbesto atliekoms skirta subsekcija. Ten pavojingos atliekos kraunamos, laistomos, susmulkinamos ir užpilamos gruntu. Tokiu sluoksniavimo būdu jos utilizuojamos.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą