Sigito Klymanto globojamus augintinius džiugins kalėdinė eglutė

Dalintis:

Rūgaliuose esanti gyvūnų globėjo Sigito Klymanto sodyba netrukus kalėdiškai nušvis – eglutę jau puošia pakabintos lempučių girliandos. Tai – jau penktus metus gyvuojanti tradicija.

„Gyvūnams taip pat šventinės dvasios norisi, eglutė irgi reikalinga. Traukėm burtus ir ištraukėm puošimui pačią mažiausią (nors ji vienintelė ir tebuvo)… Nuoširdžiai norime padėkoti MB „Bajorsta“. Su jumis viskas labai paprasta… Lenkiu savo galvą prieš Stepą, jei ne jis, tame aptvare būčiau turėjęs stovėti pats“, – savo feisbuko paskyroje šmaikštavo Lietuvos gyvūnų globėjų draugijos Tauragės skyriaus pirmininkas S.Klymantas.

„Tauragės kurjeriui“ Rūgaliuose esančios sodybos šeimininkas patikslino, kad tai jau tapo tradicija. Lauke auganti didžiulė eglė girliandomis puošiama jau penktus metus. Iš pradžių sodybos šeimininkas ją bandė puošti ir pats, ir su draugų pagalba, tačiau pasiekti eglės viršūnės vis nepavykdavo. Pasitelkus profesionalus tai padaryta, o apie įžiebimą gyvūnų mylėtojas taip pat šmaikštauja.

Sigito Klymanto nuotrauka

– Siekiant išvengti susibūrimų ir išlaikyti saugius atstumus turbūt reikėtų neatskleisti datos. Bet iš tikrųjų ketiname savaitgalį įžiebti, kartu su Tauragės miesto egle, – atskleidė pašnekovas.

Sigitas Klymantas. Daivos Žebelienės nuotrauka

Paklaustas, kiek šiuo metu jo sodyboje glaudžiasi beglobių šunų, S.Klymantas suskaičiavo 21. Tauragiškis neslepia, kad artėjant šventėms naujų šeimininkų paiešką ir dovanojimą teks pristabdyti – dažnai šventiniu laiku šuniukai tampa neapgalvota dovana, kuri vėliau grįžta į prieglaudą.

– Jei šuniuko norės patikimi, pažįstami žmonės, kurie tikrai apsisprendę, tai aš nieko prieš. Bet būna, sulaukiu skambučių iš mažų šuniukų ieškančių žmonių. Kalbėsim, būsim akylesni su potencialiais šeimininkais šventiniu laikotarpiu. 20 metų tame esu, iš pirmo sakinio eina suprasti, kokiu tikslu skambina ar ko atvažiavo. Ir nurašyti nė vieno šuns negaliu – neseniai išsivežė maždaug 10 metų laikos mišrūnę. Net nesitikėjau, kad ji ras namus, – atviravo S.Klymantas.

Gyvūnų mylėtojai kasmet prieš didžiąsias šventes primena žmonėms, kad gyvūnas negali būti dovana. Tai atsakomybė ilgiems jo gyvenimo metams, todėl svarbu gerai apsvarstyti naujo šeimos nario įsigijimo klausimą. Kai kurios gyvūnų globos organizacijos prieš šventes gyvūnų dovanojimą apskritai stabdo, kad kuo mažiau globotinių vėliau iš šiltų namų vėl grįžtų į prieglaudas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą