Šildymas Tauragėje brangsta 10 procentų

Dalintis:

Už šildymą vasario mėnesį Tauragės rajono gyventojai mokės 10,2 procento daugiau nei sausį. Tauragės šilumos tinklų atstovai prognozuoja, kad kovą sąskaitos išaugs 33,7 procento, o už nerenovuoto 50 kvadratinių metrų buto šildymą teks mokėti bent 46 eurus. Net ir pabrangus šilumai, Tauragė šildymo kainų lentelėje išlieka vienu pigiausių rajonų Lietuvoje.

Pasak Tauragės šilumos tinklų vadovo Audriaus Arcišausko, šilumos kaina išaugo nuolat didėjant biokuro kainoms. Siekdama užtikrinti kuo mažesnį kainų šuolį, bendrovė sumažino pelną, pastovias ir kintamąsias sąnaudas.

– Mano nuomone, valstybinės įstaigos, tokios kaip Valstybinė miškų urėdija, perėjusi prie gamybos malkinės medienos smulkinimui, pirmiausia turėtų aprūpinti tokias bendroves, kaip mūsų, ir tai būtų biokuro kainų stabilumo garantas. Vasario mėnesį, lyginant su sausio mėnesiu, šilumos kaina didėja 0,46 ct/kWh, arba 10,2 proc. Prognozuojama, kad kovo mėnesį, lyginant su vasario mėnesiu, šilumos kaina didės 1,67 ct/kWh, arba 33,7 proc., – sakė Tauragės šilumos tinklų vadovas.

Šilumininkų direktorius tikisi, kad Seimui patvirtinus Vyriausybės siūlomas lengvatas bus sumažintos ir tauragiškių patiriamos išlaidos

– Lengvatos tiesiogiai palies Tauragės miesto centralizuotos šilumos vartotojus. Daugiau gyventojų galės pretenduoti į kompensacijas už šildymą ir karštą vandenį. Tiems gyventojams, kurie jau turi šią teisę, kompensacijos padidės – tai reiškia, kad sąskaitos už šildymą ir karštą vandenį sumažės. Be to, jau pasigirsta svarstymai apie „nulinį“ pridėtinės vertės mokestį už centralizuotai tiekiamą šilumą. Iki šiol gyvenamosios paskirties patalpų šildymui taikomas lengvatinis PVM tarifas (9 proc.). Patvirtinus „nulinį“ PVM tarifą gyventojams sąskaitos už šildymą ir karštą vandenį sumažėtų 9 proc., – tikisi A.Arcišauskas.

 

 

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą