fbpx

Šiluma Skaudvilės gimnazijai bus brangiausia Lietuvoje

Dalintis:

Skaudvilės gimnaziją šį šildymo sezoną šildys Kaune registruota UAB „Mundia“. Konkursą laimėjusi įmonė šilumą tieks kone dvigubai brangiau nei Tauragę šildo Tauragės šilumos tinklai, o ir šių kaina ne mažiausia Lietuvoje.

Tauragės rajono savivaldybės tarybai pateiktas sprendimo projektas dėl šilumos kainų dedamųjų nustatymo bendrovei „Mundia“ atskleidė ne tik išaugsiančią šilumos kainą, viešumon išlindo ir kita žinia – Skaudvilės gimnazija keičia šilumos tiekėją, kadangi sutarčiai nepasibaigus pasitraukė UAB „Bremena“. Tarybai pateiktuose dokumentuose apskaičiuota, kad „Mundia“ šilumos kaina būtų apie 9 ct už kilovatvalandę (kWh) ir tai dar be pridėtinės vertės mokesčio. „Bremenai“ mokėta maždaug po 6 ct už kWh.

„Bremena“ sutartį su Skaudvilės gimnazija dešimčiai metų buvo sudariusi 2013 metų rudenį, tačiau terminui nepasibaigus praėjusių mokslo metų pabaigoje ją su mokymo įstaiga nutraukė. Kaip praėjusią savaitę per savivaldybės tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdį sakė Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, „Bremena“ sutartį su gimnazija nutraukė, nes joje numatyta šildymo kaina įmonei esanti per maža, o pakelti kainos ji negali.

Gimnazijos paskelbtą naują šilumos tiekėjo konkursą laimėjo UAB „Mundia“ iš Kauno, konkurso metu rekvizitai.lt duomenimis, teturėjusi vieną darbuotoją, be to, įmonės veiklos aprašyme skelbiama, kad ji verčiasi medicinos įrangos nuoma.

Pasak Skaudvilės gimnazijos direktoriaus Nerijaus Jocio, UAB „Bremena“ sutartį nutraukė birželio 1-ąją. Bendrovė esą nepaaiškino, kodėl nutraukia sutartį. Naujame konkurse dalyvavo trys įmonės. Laimėjo mažiausią kainą pateikusi „Mundia“. „Mundia“ kaina, N.Jocio nuomone, labai didelė, tačiau gimnazija nebegalėjusi gaišti ir skelbti kito konkurso.

– Laimėjusi įmonė šilumą tieks tik metus, nes gimnazija dalyvauja projekte dėl šilumos siurblių oras-vanduo įrengimo. Jei pasiseks ir gausime finansavimą iš Aplinkos projektų valdymo agentūros, pirksim šilumos siurblius, – tvirtino N.Jocys.

Bendrovės „Mundia“ apskaičiuotą kainą šią savaitę turės tvirtinti ir atsakomybę už ją prisiimti Tauragės rajono savivaldybės taryba. Opozicijos narys Vaclovas Karbauskis stebėjosi: konkursas laimėtas su jau nustatyta – 9,1 ct už kWh – kaina, o savivaldybės taryba vis tiek ją turi tvirtinti.

Anot politiko, net Tauragės šilumos tinklai, kurie nėra kainų lentelės viršuje, Tauragei šilumą tiekia pigiau (spalio mėnesį tauragiškiai Tauragės šilumos tinklams mokės 5,04 už kWh).

– Lietuvoje brangiausiai šilumą tiekiančios įmonės ima po 7–8 ct už kWh, –  kalbėjo V.Karbauskis.

„Mundia“ vadovas Marius Mikalauskas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad viena tokios kainos priežasčių, kad sutartis su Skaudvilės gimnazija sudaryta tik metams.

– Pirkimas buvo organizuotas metams ir per tuos metus, jei įmonė darys kažkokias investicijas, tai jos turi atsipirkti. Be to, reikia samdyti žmones, todėl katilinės eksploatacijos kaštai nemaži, – tikino M.Mikalauskas.

Anot jo, „Mundia“ šilumos tiekimo veikla užsiima nuo 2019 metų. Kauno rajone prižiūri dvi katilines ir turi šilumos tiekėjo licencijas. Šiuo metu įmonė Skaudvilės gimnazijos katilinėje atlieka skaitiklių metrologines patikras ir ruošiasi naujam šildymo sezonui.

Tauragės rajono savivaldybės tarybai pateiktuose dokumentuose skelbiama, kad „Mundia“ Skaudvilėje įdarbins 4 katilinės operatorius ir katilų priežiūros meistrą. Katilinės personalo bendros sąnaudos 7 šildymo sezono mėnesiams sudarys 24 910 Eur. Bendrovės numatytos investicijos – 4000 Eur.

Beje, nors „Mundia“ konkursą laimėjo metams, šilumos kainų dedamosios nustatytos trejiems metams.

Licencija tiekti šilumą Skaudvilės gimnazijai, tuo pačiu ir Skaudvilės seniūnijos pastatui, išduota jau UAB „Mundia“ laimėjus konkursą.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą