Skaitytojai klausia: kas ir kodėl kerta medžius?

Dalintis:

Prie Ramiosios ir Knygnešio gatvių sankirtos pradėjus plynai kirsti medžius (kitapus gatvės auga miškas), sunerimo netoliese gyvenantys žmonės. „Tauragės kurjerio“ redakcijai paskambinusi moteris piktinosi, kad kertami net jauni medžiai. Paaiškėjo, kad jokio kriminalo nėra – darbai vykdomi teisėtai ir miškininkai čia niekuo dėti.

Valstybinių miškų Tauragės regioninio padalinio vadovas Edvardas Bielskis, sužinojęs apie vykstantį plyną kirtimą miesto prieigose, pats su girininkais nuvyko aiškintis situacijos. Paaiškėjo, kad darbai vykdomi ne valstybinių miškų teritorijoje.

– Ten – ne mūsų žemė, toje vietoje buvo medžiais apaugusi pievelė. Darbai ten vyksta jau mėnesį, o gal net du. Matyt, ten privati žemė ir kažkas statys namelį. Į mūsų ribas niekas neįlindo, – apžiūrėjęs miškininkų valdas teigė urėdijos vadovas.

Nacionalinės žemės tarnybos Tauragės ir Pagėgių skyriaus vedėjas Ričardas Ažna patvirtino, kad prie Ramiosios ir Knygnešio gatvių sankirtos buvo valstybinė žemė, kuri neseniai parduota aukcione.

– Toje vietoje yra savivaldybės suformuoti žemės sklypai kitai paskirčiai – ne miškų ūkio veiklai ir tai nėra miško žemė. Jie parduoti, ne iš pirmo karto, aukcionai buvo skelbti kelis kartus. Suformuoti du sklypai beveik 9 ir 12 arų, – sakė Nacionalinės žemės tarnybos atstovas. – Tai ne miško žemė, o želdynai, patenkantys jau į privačią žemę. Pagal teritorijų planavimo dokumentus savininkas turi teisę juos iškirsti ir pradėti statybas.

Reginos Genienės nuotrauka

Pasak R.Ažnos, su šiais sklypais – ilga istorija. Jie buvo suformuoti nuosavybės teisių atkūrimui, bet kadangi Tauragės mieste šis procesas baigtas, buvo leista šias valdas parduoti aukcione.

– Tai skatintinas dalykas, nes žmonės išvalys žemę, pradės statybas ir įsikurs. Parduodant aukcione prašyta apie 1000 Eur už arą. Pradinę kainą sudaro vidutinė rinkos vertė, pridedamos planų parengimo ir aukciono organizavimo išlaidos. Valstybės žemės fondas nustato laimėtoją, – kalbėjo R.Ažna. – Pardavimai Tauragės mieste sėkmingi daugeliu atvejų, nes žmogus nupirkęs sklypą pradeda veiklą. Sėkmingi todėl, jog jis nupirko ne tam, kad už kiek laiko parduotų ir gautų didesnę kainą, nors ir tai nedraudžiama.

Už parduotus sklypus pusė pinigų atitenka savivaldybei, o pusė keliauja į valstybės biudžetą. Šiemet parduota valstybės žemės sklypų Tauragės mieste ir rajone už daugiau nei 400 tūkst. Eur. Šiuo metu parduodama 10–12 sklypų, todėl bendra gauta suma iki šių metų pabaigos gali pasiekti ir pusę milijono eurų. Pernai pardavimo rezultatas buvo dvigubai geresnis, nes vienas sandoris už vieną sklypą buvo sudarytas už pusę milijono eurų. Aukcione šio sklypo kaina išaugo tris su puse karto. Dažniausiai apie trečdalio parduodamų sklypų kainos aukciono metu padidėja.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą