fbpx

Skaudvilė skelbia mažosios kultūros sostinės metų pradžią

Dalintis:

Skaudvilės miestas oficialiai paskelbtas mažąja kultūros sostine. Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas regalijas Skaudvilei jau įteikė, o šeštadienį iškilmingos šventės Skaudvilės kultūros namuose metu startavo mažosios kultūros sostinės 2020 metų renginių ciklas. Tiesa, dar ne visi taškai ant i sudėti, tačiau laiko dar yra.

Bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus atskleidė, kad kol kas tikimasi surengti du grandiozinius renginius. Dėl kitų vis dar planuojama, rengiami projektai.

– Kol kas laukiame biudžeto patvirtinimo. Dėliojame, rašome projektus, ieškome įvairių finansavimo šaltinių. Vieną didelį renginį norime suorganizuoti ant Ivangėnų piliakalnio. O kitu didžiuliu renginiu taps Skaudvilės miesto šventė. Skaudviliškiai džiaugiasi, kad tapome mažąja kultūros sostine, tačiau yra ir nesuprantančių, klausiančių, iš kur tas pavadinimas, – kalbėjo V.Bičkus, patikslindamas, jog tikisi, kad mažoji kultūros sostinė suburs draugėn bendram darbui ir verslininkus, ir paprastus žmones, ir bendruomenės narius.

Mažosios kultūros sostinės renginių planavimu pastaruoju metu kaip reikiant užimta Kultūros centro Skaudvilės skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė. Šis šeštadienis buvo tik nedidelė įžanga į 2020 metus, kai Skaudvilė oficialiai tapo mažąja kultūros sostine.

– Visų paslapčių neatskleisiu, tačiau renginių bus tikrai daug ir įvairių. Pirmiausia tai labai tikimės, kad galėsime iš Kauno parsivežti Skaudvilės lobį ir bent trumpam jį demonstruoti savo mieste. Liepos mėnesį viliamės pakartoti grandiozinį renginį, vvykusį ant Ivangėnų-Karšuvos piliakalnio. Be abejo, laukia svarbus Nepriklausomybės atkūrimo minėjimas. Na, o pagrindinis metų akcentas bus Skaudvilės vardo paminėjimo 260-osios metinės. Tai bus miesto šventė, – vardijo R.Bartkuvienė.

Autorės nuotraukos

Kultūros organizatorė atskleidė, kad jau ne vienas kraštietis kreipėsi su pasiūlymais ir idėjomis, norėdami prisidėti organizuojant renginius. Kas jie tokie, atskleisti neskubama. Mat viliamasi išlaikyti staigmeną.

– Naudosimės savanorių pagalba, bursime bendruomenes, tikimės partnerių ir rėmėjų pagalbos. Jau daug pagalbos sulaukėme iš savivaldybės ir Kultūros centro. Instrukcijų nėra, tačiau turime iš ko semtis patirties. Todėl ketiname kas gera pasiimti, kas bloga – nekartoti, – apie kitų miestelių, tapusių mažosiomis kultūros sostinėmis, patirtis kalbėjo renginių organizatorė.

Šeštadienį Skaudvilės kultūros namuose paminėtas ir bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ dešimtmetis. Garbi sukaktis pasitikta sveikinimais, dovanomis ir linkėjimais. Bendruomenės pirmininkas V.Bičkus priminė susirinkusiesiems per dešimtmetį nuveiktus darbus, bendruomenės narių keliones ir paragino susitelkti artėjančiam renginių maratonui.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą