fbpx

Skaudvilės eglės įžiebimas nukeliamas, tikslaus laiko neatskleidžia

Dalintis:

Skaudvilėje pagrindinė Kalėdų eglė ir eglučių miestelis bus įžiebtas savaite vėliau, nei planuota. Eglutės įžiebimo organizatoriai skaudviliškių į miesto Turgaus aikštę nekvies, nebus ir šventinio koncerto. Įžiebimo akimirką per feisbuką bus transliuojami virtualūs sveikinimai. Skaudvilės eglė šiemet sužibės naujais papuošalais, o eglučių miestelį įrengs ten veikiančios įmonės ir įstaigos.

Skaudvilė pagrindinę eglę planavo įžiebti, kaip ir Tauragė, gruodžio 4 d. tačiau dėl techninių nesklandumų tai įvyks savaite vėliau – gruodžio 11-ąją. Bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus pasakojo, kad Turgaus aikštėje pastatyti didžiąją eglę planuoja šios savaitės pabaigoje ar kitos pradžioje. Ją sunkiąja technika (prireiks ir krano) atveš iš Trepų kaimo – aukštą ir vešlią žaliaskarę Skaudvilei dovanojo šio kaimo gyventojas.

– Įprastai Skaudvilėje Kalėdų eglę įžiebdavome gruodžio 7 ar 11 dieną. Sausio mėnesį, planuodami Mažosios kultūros sostinės renginius, buvome numatę šią šventę gruodžio 4 d. Bet spėsime ir šiemet egle pasidžiaugti, – kalbėjo bendruomenės pirmininkas. – Vienu metu sužibs lemputės ant pagrindinės eglės ir eglučių miestelyje. Šventės nerengsime, visi suprantame, kokia dabar situacija. Gyventojų nuotaikos įvairios, nes Skaudvilės krašte yra mirusių nuo koronos. Žmonės truputį įsitempę, tai tikimės, kad eglutė uždegs kalėdinę dvasią.

Eglučių miestelis (ši idėja Skaudvilėje įgyvendinama pirmą kartą) bus įrengtas netoli pagrindinės eglės, Turgaus aikštėje, prie įrengto užrašo „Skaudvilei 260“. Iš viso Skaudvilės centrą papuoš apie 20 eglaičių: jas dabins Skaudvilės ligoninė, Adakavo socialinių paslaugų namai, ugdymo įstaigos, vaikų dienos centras, Atvira jaunimo erdvė, kavinės, įvairios kitos įmonės ir privatūs asmenys. Tradiciškai miesto kalėdine dvasia ir papuošimais rūpinasi bendruomenė „Skaudvilės kraštas“, Skaudvilės seniūnija, kultūros namai, biblioteka ir muziejus.

– Kad gruodžio 11 d. sužibs eglių lemputės, paskelbėme, o valandą nutylėsime. Džiugią akimirką tiesiogiai transliuosiu per savo feisbuko paskyrą, tikrai nekviesime žmonių susirinkti. Organizuosim virtualius sveikinimus, – atskleidė V.Bičkus. – Pinigų nešvaistydami atnaujinome papuošimus: nupirkome naujų girliandų, nes senosios perdegė, žaisliukų ir eglės viršūnę. Bus labai graži eglė, kartu su eglučių miesteliu ji džiugins širdis vietos gyventojams ir pravažiuojantiems.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą