Skaudvilės pliažas ištuštėjo: vanduo neatitinka higienos normų

Dalintis:

Prasidėjus vasarai, o tuo pačiu ir maudymosi sezonui, atliekami maudyklų vandens tyrimai, kurie kartojami kas dvi savaites. Šią savaitę paskelbta, kad Skaudvilės tvenkinio vandenyje maudytis nerekomenduojama. Naujausių tyrimų rezultatai paaiškės jau šiandien.

Tauragės rajono savivaldybė pirmadienio vakarą informavo, jog Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistų atlikti tyrimai rodo, kad Skaudvilės tvenkinio vanduo neatitinka higienos normų – jame rasta daugiau nei leistina higienos normose žarninių enterokokų. Gyventojams patariama šiame vandens telkinyje nesimaudyti.

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė „Tauragės kurjerio“ skaitytojams patikslino, kad žarnyno enterokokai yra natūraliai žmogaus ir gyvūnų kūnuose egzistuojanti mikroflora – dalis virškinamojo trakto. Tačiau vertinant maudyklų vandens kokybę higienos normos nustato tam tikrą normą šių organizmų – 100 ml vandens jų neturi būti daugiau kaip 100. Žarninių lazdelių (e.coli) 100 ml vandens turi būti ne daugiau kaip 1000.

– Liepos 14 d. paimtame mėginyje nustatyta, kad Skaudvilės tvenkinyje žarninių enterokokų kiekis gali būti 110 KSV ir tai jau viršija higienos normose nustatytus ribinius dydžius. Padidėjęs žarninių enterokokų skaičius rodo fekalinį vandens užterštumą, – paaiškino R.Stasytienė.

Skaudvilės seniūnijos seniūnas Gediminas Dinapas patikino, kad vos sužinojus apie tyrimų rezultatus seniūnija suskubo informuoti skaudviliškius apie rekomendaciją vengti maudynių šiame tvenkinyje.

– Vakar prieš darbo pabaigą sužinojau apie tyrimų rezultatus. Iškart išplatinome informaciją, pakabinome skelbimus prie pliažo. Šiandien besimaudančių žmonių ten nemačiau. Tiesa, girdėjau, kad keletas vaikučių suviduriavo. Tikiuosi, nieko rimto, – antradienį kalbėjo Skaudvilės seniūnas.

Pranešus apie rekomendaciją vengti maudynių Skaudvilės tvenkinyje, socialiniuose tinkluose žmonės suskubo komentuoti, klausdami apie tvenkinio vandens valymą – esą neseniai vanduo buvo valytas ir tam išleista nemažai pinigų. Tačiau seniūnas G.Dinapas patikino, kad tvenkinio vanduo nebuvo valomas – visos skirtos lėšos buvo panaudotos paplūdimiui ir jo infrastruktūrai įrengti. Seniūno pavaduotoja Dalia Milašienė patikslino, kad pavojingų mikroorganizmų vandenyje padaugėjo ne dėl valymo trūkumo, o dėl užsitęsusių karštų orų, kurie buvo palankūs jiems daugintis.

Rūta Stasytienė informavo, kad Skaudvilės tvenkinio vanduo ištirtas papildomai ir jau šiandien tikimasi sulaukti naujo tyrimo rezultatų.

Kituose Tauragės rajono vandens telkiniuose, kur yra oficialios maudyklos, taršos rodikliai neviršijo normų. Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos tvenkinio maudyklų vandens kokybė atitinka nustatytą normą, maudytis galima. O štai „Liberty beach“ – privatus vandens telkinys, todėl savivaldybė jo vandens tyrimų neužsako.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą