Skaudviliškis telkia menininkus: skelbia ekslibrisų konkursą

Dalintis:

Šiemet Skaudvilė paskelbta mažąja kultūros sostine. Tokia proga kraštietis, žinomas menininkas Alfonsas Čepauskas skelbia tarptautinį ekslibrisų konkursą.

Tokiu būdu ketinama įamžinti Skaudvilės bendruomenei reikšmingą įvykį. Menininkai skatinami kurti ekslibrisus Skaudvilėje esančioms institucijoms pasirinktinai: seniūnijai, kultūros namams, gimnazijai, bažnyčioms, muziejui, paštui, gaisrinei, bendruomenėms, meno kolektyvams, net veikiančioms kavinėms.

Bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad idėja skelbti ekslibrisų konkursą kilo pačiam menininkui, surengusiam ne vieną parodą.

– Jau prieš dešimtmetį, kai Skaudvilė minėjo 250 metų jubiliejų, buvo skelbiamas toks konkursas. Sulaukta kūrinių ir iš Pietų Amerikos, Rusijos bei daugybės kitų valstybių. Šįkart Alfonsas Čepauskas paruošė konkurso nuostatus ir juos išplatino savo kontaktams. Nugalėtoją skelbsime per Skaudvilės miesto šventę, – pasakojo V.Bičkus.

Bendruomenės pirmininkas taip pat atskleidė, kad menininkas svarsto ir apie geriausių konkurso dalyvių kūrinių įamžinimą albume.

Skaudvilė. Renaldo Malycho nuotrauka

Skaudvilei skirtų meno kūrinių dailininkas laukia iki gegužės 15 dienos.

90-tuosius metus skaičiuojantis dailininkas, grafikas Alfonsas Čepauskas kilęs iš Skaudvilės, gyvenantis sostinėje, tačiau nepamirštantis gimtojo krašto. Tauragėje ir Skaudvilėje dažnai galima sulaukti menininko kūrybos darbų parodų, į kurių pristatymus pats autorius atvyksta iš namų sostinėje autobusu. Galiausiai gimtojoje Skaudvilėje įkurdinta ir A.Čepausko dailės galerija, kurioje eksponuojama apie 550 meno kūrinių, autorinių ir kitokių leidinių

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą