Skyrė lėšų buvusio Tauragės centro tyrinėjimams

Dalintis:

Netoli Jovarų esantis Senamiesčio skveras sulauks tyrinėtojų – savivaldybės taryba pritarė siūlymui skirti lėšų archeologiniams kasinėjimams.

Tauragė – miestas, per savo ilgą istoriją smarkiai pakeitęs veidą ir dėl buvusių karų beveik neturintis šimtmečius menančio senamiesčio. Negana to, pasak istoriko, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Istorijos-etnografijos skyriaus vedėjo Dariaus Kiniulio, nutiesus magistralinį kelią Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas pasikeitė ir miesto centro vieta.

Tauragės rajono savivaldybė nusprendė skirti lėšų tyrimams ir dar iš šių metų biudžeto bus skirta 10 tūkst. eurų archeologiniams tyrinėjimams Senamiesčio skvere atlikti. Tauragės savivaldybės atstovas Kasparas Bertašius patikslino, kad kasinėjimus atlikti pasiūlė Senamiesčio bendruomenė, tikėdamasi, kad šioje vietoje archeologams pavyks rasti smulkių istorinių artefaktų.

– Teritorijoje bus atliekami paprastesni žvalgomieji kasinėjimai, kurių metu bus atliktos nedidelio ploto perkasos. Ateityje, atsižvelgiant į bendruomenės siūlymus ir pageidavimus, planuojama šią teritoriją sutvarkyti, – informavo K.Bertašius.

Muziejaus atstovas D.Kiniulis užsiminė, kad senamiesčio parke yra tikimybė rasti įvairių Tauragės pradžią menančių daiktų.

– Ten pati Tauragės pradžia, tuomet dar buvo mažas miestas, su 400–500 gyventojų. Archeologinių kasinėjimų metu gal pavyktų rasti pasagų, monetų ar kitų daiktų iš XVI–XVII amžiaus. Detalieji archeologiniai tyrimai brangūs ir manau, jų čia nereikia. Juos dažniausiai atlieka, kai planuojama atstatyti kokį nors dvarą – tada apie vietą renkama išsami informacija. Pamenu, buvo istoriko Edmundo Mažrimo noras Senamiesčio skverą įtraukti į saugomų vietų sąrašą, kad jo niekas niekada neužstatytų, – prisiminė pašnekovas.

Tauragės rajono savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas, paklaustas, kada numatoma vykdyti viešuosius pirkimus ir kada turėtų prasidėti darbai, patikino, kad kol kas nėra numatytų tikslių datų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą