Socialinės paslaugos – pigiau nei rinkos kaina

Dalintis:

Adakavo socialinių paslaugų namų padalinyje Tauragėje pradeda veikti socialinės dirbtuvės „Metų ratas“. Planuojama teikti ūkio priežiūros darbus seniūnijose ir privatininkams, žmonių su negalia kurtus darbelius pardavinėti elektroninėje parduotuvėje.

Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojai, turintys protinę ir psichinę negalią, jau pradeda veiklą socialinėse dirbtuvėse. Pasak įstaigos direktorės Kristinos Anulienės, planuojama, kad šioje veikloje dalyvaus 12–15 gyventojų, kurie darbus vykdys Tauragės savivaldybėje, gal net aplinkiniuose rajonuose.

– Tai pirmosios mūsų įstaigos socialinės dirbtuvės. Jos yra vienas institucinės globos pertvarkos etapų. Dalyvaudami pertvarkos projekte prisiėmėme atsakomybę sukurti keturias papildomas veiklas: specializuotos slaugos paslaugas, trejus grupinio gyvenimo namus pastatyti, nupirkti ir apsaugoti būstą Tauragėje, o būste jau gyvena du žmonės, ir suburti socialines dirbtuves, – vardijo direktorė.

Socialinių dirbtuvių veiklai iš Europos Sąjungos lėšų ir valstybės biudžeto buvo skirti 43 642 eurai. Už šiuos pinigus įsigyta speciali įranga rankdarbiams kurti: molio degimo krosnis, siuvamosios ir siuvinėjimo mašinos, taip pat įranga socialinėms paslaugoms teikti: lengvasis automobilis, priekaba, traktorius žolei pjauti, žoliapjovė, trimeris, šlifavimo staklės. Planuojama, kad gyventojai dirbtuvėse darbuosis po šešias valandas per dieną.

– Mūsų socialinės dirbtuvės orientuotos į dvi dalis: rankdarbius – įvairūs užsakymai molio, mezgimo, siuvinėjimo gaminiams ir paslaugas – žolės pjovimas, teritorijų priežiūra, kapų tvarkymas. Labai džiaugiuosi, kad mūsų veiklą palaiko Skaudvilės seniūnas ir tikimės pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, prižiūrėti dalį šiai seniūnijai priklausančių teritorijų. Paskaičiavome, kad mūsų atliekamos paslaugos bus pigesnės nei rinkos kaina. Jei arą pievos privatininkai nušienauja už 6 eurus, mes nupjausime už 4 eurus, – informavo K.Anulienė, jau bendraujanti ir su Nemakščių seniūnija dėl bendradarbiavimo.

Socialines dirbtuves lankantys ir paslaugas atliekantys gyventojai kiekvieną mėnesį bus skatinami. Iš projektinių lėšų jiems bus skiriama po 40 eurų, o jei paslaugos ir darbai išpopuliarės, K.Anulienė žada ir didesnį atlygį už atliktus darbus.

Visus darbus „Metų rato“ dirbtuvių darbuotojai atliks su specialistų priežiūra, turės visas reikiamas apsaugos priemones.

Pasak K.Anulienės, meninių dirbinių jau netrukus bus galima įsigyti elektroninėje parduotuvėje, kurioje bus ir papuošalų, molinių gaminių ir dekoracijų, ir minkštų žaislų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. ar negalėtų toje grupėje dirbti kleptomanų psichinę negalią turintys čekiukų herojai

Palikite komentarą