fbpx

Specialias gaudykles sąvartyne nudraskė vėjas

Dalintis:

Virš sąvartyno Kaupių kaime tvoros iškeltas tinklas – gaudyklės, kad vėjas iš teritorijos neišskraidintų polietileninių maišelių ir kitų lengvų atliekų. Jau keletą mėnesių vakarinėje sąvartyno dalyje gaudyklė nukritusi, todėl gūsingas vėjas nupučia polietileno atliekas į gretimus ūkininkų laukus, maišeliai užkimba už medžių ir krūmų šakų. Kodėl nukritę tinklai nesutvarkomi?

Beveik prieš dešimtmetį Tauragės regiono nepavojingų atliekų sąvartynas Kaupių kaime (Žygaičių sen.) buvo pradėtas tverti specialiu tinklu – gaudykle, kuris iškeliamas virš tvoros. Tinklas nepigus, todėl juo dar neapjuosta visa teritorija. Vakarinėje sąvartyno pusėje gaudyklė nukritusi, toje pusėje ir daugiausia polietileno atliekų. Kadangi šioje vietoje įrengta atliekų rūšiavimo linija, ten plastikiniai maišeliai daugiausiai išsidraikę.

– Tinklas nuplėšytas, laukiam truputį, mums dar neina privažiuoti prie tvoros ir tvarkyti, nes įklimpsta technika. Susitvarkysim rudens ir žiemos vėjų nudraskytas šiukšlių gaudykles – mes taip tą tinklą vadiname. Tvoros ir gaudylės bendras aukštis apie 6 metrus. Būtų jis 15 metrų aukščio ir tai vėjas išskraidintų plėvelę. Kiekvienais metais naujai vis po gabaliuką uždedam, o kur dabar nukrito, ten jis buvo uždėtas pirmiausiai, prieš 8 metus, – pasakojo sąvartyno vadovas Aivaras Pocius. – Visko neįmanoma sugaudyti, nes stiprūs vėjai įsisukę vis tiek pagriebia. Kiek išskraidinama plėvelės, tai patys darbuotojai einame ir renkame ją iš laukų ir pamiškių.

Pasak sąvartyno vadovo, tinklai-gaudyklės labiausiai nukenčia nuo vėjo ir sniego. A.Pocius sako, kad norėtų senąsias gaudykles pakeisti naujomis, tačiau tam nėra galimybių – trūksta lėšų. Specialaus impregnuoto tinklo 1 kv. m  kainuoja apie 40 Eur. A.Pocius įsitikinęs, kad jei naudotų paprastą tinklą, jis nuo kaitrios saulės ir nepalankių oro sąlygų sutrūkinėtų per metus.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą