Stotelių pastogės mokiniams – seniūnijų rūpestis

Dalintis:

Mažonų seniūnijos seniūnui Jonui Samoškai praktiškumo netrūksta. Jis teigia, kad nieko paskubomis išmesti nereikia, viską galima panaudoti. Savivaldybės administracijos rūkomąją kabiną ši seniūnija pertvarkė į autobusų stotelės užuovėją šiame kaime, kitas užmojis – panašią stoginę mokiniams įrengti ir Norkaičiuose.

Prieš trejus metus savivaldybei iš metalo konstrukcijų pagaminta plastiku apkalta rūkymo kabina, kainavusi apie 2000 Eur, tapo nebereikalingu griozdu. Vicemerė Virginija Eičienė kabiną pirmiausia pasiūlė Bernotiškės sodų bendrijos gyventojams, tačiau Tauragės seniūnija ja nesusidomėjo. O štai mažoniškiai kabinos neatsisakė, nes pagal iš Kelių direkcijos gautą raštą pas juos stoginė stotelei būtų įrengta per 15 metų, o kada konkrečiai – nežinia.

Mažonų seniūnijos darbuotojai Bronius Rudžius, Stasys Paulikas, Petras Galinaitis perdirbo rūkymo kabiną, pritvirtino suolelius ir įrengė stotelėje patogią užuovėją nuo vėjo ir lietaus. Seniūnas pasakojo, kad ir Norkaičių bendruomenė paprašė panašios užuovėjos stotelėje, kurioje vaikai laukia mokyklinio autobuso.

– Pradinukai ir vyresni mokinukai stotelėje stovėdami neturi kur pasislėpti nuo žvarbaus lietaus ir skėčius išnarstančio vėjo. Mes patys vasario mėnesį su seniūnijos darbuotojais pasidarysim, tik medžiagas nusipirksim. Nereikės mums tūkstančių eurų, – patikino Jonas Samoška. – Vieta stotelei parinkta pagal žmonių norą.

Vaikų tėveliai Norkaičiuose stotelę vaikams įrengti pageidavo Aušros gatvėje. Ten iš visos gyvenvietės mokiniai renkasi iki šiol, nuo senų laikų toje vietoje stovi stotelę žymintis ženklas. Seniūnas pasakojo, kad seniūnijai patogiau stotelę būtų buvę įrengti prie Norkaičių bendruomenės namų, nes ten laisvos žemės plotas didesnis. Tačiau tėveliai paprieštaravo, nes Aušros gatvėje dabartinė stotelės vieta geriau matoma ir mažesnė tikimybė, kad bus sulaužyta. Stotelės pastogė – laikinas statinys, todėl niekas dėl numatytos vietos neprieštarauja.

Mažonuose rūkymo kabinos transformacija į stotelės pastogę susižavėjo Dacijonų kaimo bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė. Ji viešoje erdvėje teigė, kad laukiant autobuso tokios užuovėjos reikalingos ir Dacijonų gyventojams bei moksleiviams.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą