fbpx

Suabejojo realia vėliavos ir jos stiebo įrengimo kaina

Dalintis:

Savivaldybė paskelbė, kad šalia magistralinio kelio prie Jūros upės suprojektuota istorinė vėliava iškils dar šiemet. Ją už 38 239 eurus pastatyti ir įrengti pamatą įsipareigojo konkursą laimėjusi Vilniaus bendrovė „AKA Baltic“. „Tauragės kurjerio“ skaitytojai kelia klausimą – ar projekto kaina neužkelta dirbtinai?

UAB „AKA Baltic“ Tauragės savivaldybei jau pažįstama. Būtent iš šios įmonės už daugiau nei 4 tūkst. eurų pirktos Dariaus ir Girėno gatvės apšvietimo stulpus puošusios trispalvės su laikikliais. Dabar sumanyta, kad istorinė Lietuvos vėliava ant 24 metrų aukščio stiebo su jam įrengtu pamatu suplevėsuos šalia tilto per Jūros upę. Bendrovė įsipareigojo iki metų galo įrengti stiebo pamatą, pastatyti vėliavos stiebą ir savivaldybei parduoti dvi istorines 400×667 cm vėliavas.

„Tauragės kurjerio“ skaitytojas atsiuntė redakcijai susirašinėjimą su konkursą laimėjusios bendrovės atstovu. Vyras šios bendrovės taip pat užsiprašė identiško stiebo su vėliava. Bendrovė apskaičiavo, kad „Flagmore“ 24 metrų baltas vėliavos stiebas iš stiklo pluošto, sudarytas iš dviejų dalių su išoriniu vėliavos pakėlimu, kainuos 14 520 eurų. Taip pat informavo, kad užsakymo terminas išsitęs iki 6–7 savaičių. „Pranešu, kad tokio aukščio stiebams mes neteikiame montavimo paslaugos“, – klientą informavo įmonė. Skaitytojas klausia: ar antra tiek pinigų mokėti už stiebo pamato įrengimą logiška?

Vėliavos stiebo pamato klojimo darbai jau pradėti, bet praeiviai stebisi – ar prasidėjus šalčiams laikas tokius darbus iš viso dirbti? Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Vienos Tauragėje veikiančios statybų bendrovės direktorius, išgirdęs sumą, už kurią bus įrengtas vėliavos stiebo pamatas net švilptelėjo.

– Kaina neadekvati. Už tokius pinigus aš pats savo rankomis tą stiebo pamatą įrengčiau. Kasdien važiuoju pro šalį, matau. Atsivarė traktoriuką, iškasė duobę ir pripylė cemento. Už 15 000 eurų galima pilnai išpilti ir apšiltinti 300 kvadratinių metrų namo pamatus. Kaina daugiau nei dvigubai užkelta. Gal jie už tą sumą žemės rėžį pirko, – svarstė Tauragės verslininkas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Statybininkai abejoja, ar pavyks visus rangos darbus laimėjusiai bendrovei atlikti šiemet – neva pilti pamatus prasidėjus žiemai neefektyvu.

– Dabar į cementą dedami įvairiausi priedai ir pamatus galima pilti iki 10 laipsnių šalčio. Niekas neatsitinka, – užtikrino Tauragės savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas.

Už vėliavos stiebo statybos darbus atsakingas Statybos skyriaus specialistas Gediminas Kurlinkus patikino, kad konkursą laimėjusi įmonė pateikė gerokai mažesnę kainą nei buvo skaičiuota. Savivaldybė projektui buvo numačiusi skirti veik 80 tūkst. eurų.

– Tai nėra paprastas cementas. Pilamas betonas yra kitokio stiprumo, jis gerokai brangesnis nei įprastai naudojamas statybose, plius bus dedama speciali armatūra. Kainos detalizavimo nežinau, bet konkurse dalyvavo ir dar viena įmonė, kurios sąmata buvo gerokai didesnė, be to, nebuvo tvarkingi dokumentai ir pasiūlymas atmestas. Aš suprantu, kad statybininkai piktinasi, bet jie taip pat galėjo dalyvauti konkurse, – sakė G.Kurlinkus.

Skelbiant vėliavos stiebo statybos darbų konkursą pretenduoti tik į pamato įrengimą nebuvo galima.

Dar vienas rajone statybų verslu užsiimantis pašnekovas apskaičiuoti, kiek kainuotų stiebo pamato darbai, paprašė savo specialistų.

– Mes paskaičiavome, kad su visais laiptais, pamato įrengimu ir sutvarkymu sutilptume į 8000 eurų. Aišku, klausimas – kodėl mes nedalyvavome konkurse su tokiomis kainomis? Pasakysiu paprastai, mes nebedalyvaujame savivaldos konkursuose, nes jų keliamos sąlygos mums, paprastiems, neįkandamos. Čia kaip su „Sėkmės deive“ parke. Už tą kainą, kurią sumokėjo iš biudžeto, bet kuris rajono statybininkas būtų bent penkis tokius paminklus įrengęs, – patikino verslininkas.

„Sėkmės deivės“ skulptūrą miestui padovanojo „Rotary“ klubas. Dovanos vertė – 16 tūkst. Eur (tiek klubui kainavo skulptūros gamyba). Skulptūros įrengimo J.V.Kalvano parke darbai atsiėjo 25 tūkstančius Eur. Už šiuos darbus savivaldybė jau mokėjo pati – iš biudžeto.

Pilnai paruošti vėliavos vietos šiemet nepavyks. Savivaldybė jau numačiusi, kad iškeltos vėliavos apšvietimas bus rengiamas kitame projekto etape – ketinama šviesas prijungti prie miesto apšvietimo sistemos.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. Savivaldybei on

    gal jus geriau nieko nedarykite ir zmoniu nepykinkite su tokiomis sumomis.

Palikite komentarą