Sunku laikytis rekomendacijų prie konteinerių

Dalintis:

Atliekas rūšiuojantys žmonės pastebėjo, kad į požeminius atliekų konteinerius metant šiukšles sudėtinga laikytis karantino rekomendacijų. Nepatogumų sukelia plastikui skirtas konteineris, į kurį atliekas mesdami gyventojai apsibraižo rankas. Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras teigia sulaukęs jau ne vieno skundo.

„Tauragės kurjerio“ redakcijai parašęs skaitytojas piktinosi plastiko atliekų konteineriais. Esą jais naudojantis tenka nuolat į kyšančias gumas susibraižyti rankas. O pastaruoju metu, kai paskelbtas karantinas, tai dar ir pavojinga sveikatai.

„Visada rūšiuojame atliekas namuose ir po to nešame į požeminius atliekų konteinerius. Bet pastaruoju metu, kai paskelbtas karantinas, susimąstėme. Plastiko atliekų konteinerio ertmė apvali, su kietomis gumomis. Plastikinį butelį dar galima įstumti vidun kaip nors, bet maišelio niekaip neįmesi, prie tų gumų neprisilietęs. Esu rankas apsibraižęs, bet nesureikšmindavau anksčiau – nemalonu ir tiek. O dabar stengiesi prie nieko nesiliesti, tačiau čia neįmanoma. Kodėl nuspręsta būtent plastiko konteinerius padaryti tokius nepatogius?“ – klausia skaitytojas.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė atskleidė tokį skundą girdinti ne pirmą kartą, o kai kuriuose konteineriuose gumos savavališkai nuplėšytos, nors tai sukelia riziką konteinerio vidun įkristi kokiam nors gyvūnui.

„Galiu užtikrinti, kad tikrai neieškojome nepatogių konteinerių. Tiesiog toks yra standartas. Pagal konteinerio paskirtį pritaikytos ir angos, kad būtų sumažinta galimybė mesti stambias, ne buitines atliekas. Tos gumos yra skirtos uždengti angą, kad į konteinerį nepatektų gyvūnai ar paukščiai, apsaugoti nuo kritulių. Kol jos naujos, yra gan standžios, per laiką turėtų suminkštėti. Senieji konteineriai (varpai) taip pat turėjo tokias apsaugas, tačiau dauguma jų jau buvo nuplėšytos, todėl niekas jų ir neprisimena“, – teigė V.Krištopaitienė.

Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė rekomenduoja laikytis rekomendacijų ir karantino metu būtinai naudoti vienkartines pirštines, plauti ir dezinfekuoti rankas, neliesti veido, akių. V.Krištopaitienė priminė, kad konteineriai ir jų aikštelės buvo dezinfekuojami ir tai bus daroma visą karantino laikotarpį.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą