Supuvęs tiltas Kelių direkcijai atrodo visai geras

Dalintis:

Šalia Baltrušaičių per Šešuvies upę statytas tiltas skaičiuoja jau 47-uosius metus. Jo metaliniai turėklai visiškai surūdiję, dalis iškritę, tiltas skylėtas, nereikia būti specialistu, kad suprastum – pavojingas. Eismas čia labai intensyvus, nes šis tiltas – judraus Tauragės–Jurbarko plento dalis. Juo važiuoja ne tik sunkiasvorės mašinos, per jį eina pėstieji. Tačiau Lietuvos automobilių kelių direkcijos nuomone, Baltrušaičių tilto būklė patenkinama, remontuotinų objektų sąraše jis yra 321 vietoje.  

Reikia remonto

Į apgriuvusį tiltą pirmasis dėmesį atkreipė Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Sigitas Kancevyčius. Ėjimą propaguojantis politikas varganą tiltą per Šešuvį nufilmavo, o filmuką su vaizdingais komentarais įkėlė į feisbuką. Pamatę tai vieni žmonės siūlė pėsčiųjų taką per tiltą užtverti, kiti domėjosi, kam jis priklauso, ragino patį tarybos narį imtis iniciatyvos, nes feisbuko draugai tilto nesuremontuos. Silva K. rašo: „Kiekvieną kartą einant su anūkėliais dešimtis kartų sakau: vaikai, tik nesiremkit į turėklus“. Kiti internautai pastebėjo, kad tiltas per Šunijos upę netoli Mažonų kaimo dar baisesnės būklės.

Prie Baltrušaičių tilto nuvykus šio straipsnio autorei, sunkvežimiai ir lengvieji automobiliai per jį skriejo vienas po kito. Važiuojant sunkiasvorėms mašinoms, tiltas stipriai vibruoja, eiti nejauku ir todėl, kad jokio pasitikėjimo nekelia supuvę turėklai: metalą baigia sunaikinti rūdys, daug skylių, turėklų dalys iškritusios, atitrūkusios, dėl to atsiradę dideli tarpai. Skylės žioji ir ten, kur susijungia betono plokštės, turėklų pritvirtinimo vietose betonas nutrupėjęs, kai kur vieną jų pusę laiko du varžtai, o kita pusė kybo ore.

Baltrušaičių tiltas. Reginos Genienės nuotrauka

Sigitas Kancevyčius pasakojo, jog važiuodamas per tiltą net neįsivaizdavo, kad tokie sunykę jo turėklai. Problemą pamatė tik prieš kelias dienas, eidamas su draugais iki Baltrušaičių. Jis tvirtino paviešinęs problemą ne todėl, kad atkreiptų į save dėmesį, o todėl, kad ją reikia spręsti.

– Tilto turėklai visiškai supuvę. Pėstiesiems skirtą perėjimą būtina uždaryti. Matydavau per tiltą einančias moteris su vaikais. Ten labai pavojinga, nes ir tilto konstrukcija prasiskyrusi, galima ranką įkišti, – baisėjosi politikas. – Valstybė giriasi, kiek daug pinigų, milijonus eurų išleidžia įvairiems projektams, o negali tilto turėklų pakeisti ir konstrukcijos įvertinti. Matyt, laukia, kol tiltas kaip ta užtvanka Panevėžyje sugrius.

Tarybos narys apžiūrėjo ir tilto apačią, tačiau ją įvertinti jam buvo sudėtinga, kadangi nėra šios srities specialistas. Tačiau jis neabejoja, kad tai turi padaryti ekspertai.

– Akivaizdu, kad remontas reikalingas. Žmonės sakė, kad ir kiti tiltai Tauragėje dar prastesnės būklės. Per Šešuvies tiltą einant man kojos pradėjo virpėti, nes turėklų dalys tabaluoja, kitur visai nupuvę ir nukritę, – prisiminė pašnekovas.

Baltrušaičių tiltas. Reginos Genienės nuotrauka

Aiškinsis

Sigitas Kancevyčius teigė, kad aiškinsis, kas privalo rūpintis tiltu netoli Baltrušaičių.

– Išsiaiškinsiu nuodugniai, kiek Tauragei buvo skirta pinigų šitiems objektams tvarkyti, kas buvo padaryta, kad pats žinočiau ir žmonėms galėčiau pasakyti. Tarybos nariams filmuotą medžiagą  persiųsiu. Nors tie dalykai ne mūsų žinioje, ne savivaldybės, bet gyventojai klausia tarybos narių, savivaldybės administracijos, todėl situaciją mes privalome žinoti, ir visai nesvarbu, kad objektas ne savivaldybės, – įsitikinęs vyras.

Ar Tauragės savivaldybė turėtų domėtis ir žinoti, kaip rajone prižiūrimi tiltai, kada tikrinta jų kokybė ir kokios specialistų išvados, prireikus paraginti atsakingas įstaigas labiau jais rūpintis, S.Kancevyčiaus nuomone, pirmiausia turi žinoti seniūnai.

– Kodėl tyli Gaurės seniūnas, negi jis nematė vietoj būdamas? Man keista. Turėjo jis šitą informaciją pateikti, – mano politikas. – Ta vieta labai apleista: jei ne mano ir nerūpi. Juk ne aš pirmas turėjau pamatyti tą problemą.

Tarybos narys sako, kad norėdama sutaupyti valdžia vykdo optimizaciją, tačiau taip galima sulaukti tik didesnių problemų, nes viskas tolinama nuo žmogaus, ypač periferijoje, nebeliko vietoje kelių priežiūros valdžios, nebėra regioninės politikos.

Baltrušaičių tiltas. Reginos Genienės nuotrauka

Remontuos gal po 5 metų

Gaurės seniūnijos seniūnas Vidmantas Skirius iki rugsėjo pradžios atostogauja. Jo pavaduotoja Rima Šimkiene teigė, kad tiltas per Šešuvį kelyje Tauragė–Jurbarkas priklauso ne seniūnijai, o regiono kelių įmonei. Iki šiol ji negirdėjo, kad su tiltu kažkas negerai, nesulaukė jokių nusiskundimų.

Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovės Aušros Ramoškaitės, valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 147 Tauragė–Pašventys 6,699 km tiltas per Šešuvį pagal Kelio statinių (tiltų, viadukų, estakadų, tunelių), esančių valstybinės reikšmės keliuose, statybos, rekonstravimo, kapitalinio remonto projektų planavimo, rengimo ir įgyvendinimo prioritetinė eilę yra 321-oje vietoje.

– Pagal šiemet vasario 14 dieną atliktą apžiūrą tilto būklė – patenkinama. Jeigu tilto būklė išliks tokia pati, kaip dabar, jo tvarkymas tikėtinas ne anksčiau kaip po penkerių. Projektų įgyvendinimo laikas priklauso nuo skiriamo finansavimo. Šitas tiltas pastatytas 1975 metais. Periodiškai atliekami jo priežiūros darbai. Estetiniai darbai (turėklų dažymas) dažniausiai atskirai neatliekami. Inžinerinės priemonės, tai yra pėsčiųjų perėjos, ant tilto mūsų žiniomis nėra, – atsakė Kelių direkcijos atstovė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą