fbpx

Sužalotos mergaitės mama į teismą padavė mokyklą

Dalintis:

Per kūno kultūros pamoką susižalojusios trečiokės mama į teismą padavė mokyklą – Tarailių progimnaziją. Mokymo įstaigą ji kaltina dėl nesaugiai organizuotos pamokos ir dėl to, kad neiškvietė greitosios medicinos pagalbos medikų. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas kito tokio atvejo, kad dėl susižalojusio moksleivio atsakove būtų patraukta mokykla, per savo darbo metus neprisimena.

Penktadienio rytą į teismo posėdį Tauragės apylinkės teisme atvyko nukentėjusios mergaitės mama ir jos advokatė Milda Laurinavičė. Atėjo ir berniuko, kuris kaltinamas pastūmęs klasiokę, mama Ona – šioje byloje ji taip pat tapo atsakove. Tarailių progimnazijai šioje byloje atstovauja advokatė iš Vilniaus Jurgita Karvelė.

Kaip teismui pasakojo šios progimnazijos trečiokės mama Laima, incidentas mokykloje įvyko 2019 metų rugsėjo 10-ąją, per kūno kultūros pamoką. Devynmetė dukra jai pasakojo, kad mokytoja liepusi palakstyti, o paskui susirikiuoti. Vaikams bėgiojant, klasiokas ją stipriai pastūmęs, mergaitė trenkėsi į sieną. Nuo smūgio lūžo dešinė ranka.

Apie sužalotą dukrą motinai pranešė ir į mokyklą ją iš darbo atvežė seniūnijos socialinė darbuotoja. Seniūnijos automobiliu mergaitė buvo nuvežta ir į Tauragės ligoninę, iš kur pergabenta į vaikų ligoninę Klaipėdoje.

– Aš dirbau. Mobiliojo telefono darbo vietoje neturiu. Mokykla manęs ieškojo per seniūniją.

Tarailių progimnaziją lanko keturi mano vaikai. Mokykla nekvietė greitosios medicinos pagalbos medikų. Nuvažiavusi radau dukrą paguldytą ant kėdžių ir užklotą pledu, – teismui aiškino moteris.

Iš mokyklos ir dukrą pastūmusio vaiko mamos moteris reikalauja 132 eurų turtinės žalos, tiek jai kainavo kelionės į Klaipėdą. Moteris pateikė ieškinį ir dėl neturtinės žalos, kurią teismo posėdžio metu nuo 3000 eurų sumažino iki 400 eurų. Prašė atlyginti ir bylinėjimosi išlaidas.

Atsakove tapusios nukentėjusios mergaitės klasioko mama Ona tvirtino, kad prašoma suma jai per didelė. Ji galėtų sumokėti tik turtinę žalą, nes yra vieniša motina, augina tris vaikus.

– Aš jai siūliau 50 eurų, jei nebūtų prasidėję teisminiai procesai, vėliau gal dar būčiau davusi, bet nepavyko susitarti. Mano sūnus sakė, kad nestūmė klasiokės – bėgdamas paslydo ir trenkėsi, o ji į sieną, – pasakojo berniuko mama.

Ir berniukas, ir jo mama atsiprašė nukentėjusios mergaitės ir jos šeimos, tačiau nukentėjusios mergaitės motina pasigedo mokyklos darbuotojų atsiprašymo.

– Pritrūko žmoniškumo. Mane tik iškvietė pasirašyti ant incidento tyrimo akto. Sako, ateik pasirašyti ant mažo lapelio. Niekaip nesuprantu, kodėl mokytoja ar kiti progimnazijos darbuotojai nekvietė greitosios pagalbos medikų, nors iškart matėsi, kad ranka lūžusi, ji buvo deformuota. Be to, mokykloje nebuvo visuomenės sveikatos specialisto. Man aiškino, kad be tėvų sutikimo negali kviesti greitosios, – mergaitės mama tvirtino, kad dukra patyrė atvirą kaulo lūžį.

Kitam teismo posėdžiui, kuris vyks vasario pabaigoje, Tarailių progimnazija teismui privalės pateikti dokumentus dėl saugos reikalavimų ir mokyklos tvarkos laikymosi.

Progimnazijai atstovaujanti advokatė J.Karvelė tvirtino, kad mokymo įstaiga apgailestauja dėl to, kas įvyko, tačiau su pateiktu civiliniu ieškiniu nesutinka.

– Be abejo, užjaučiame mergaitę, bet mokykla neturi teisinio pagrindo prisiimti atsakomybę. Mokykla nieko negalėjo padaryti, kad išvengtų to, kas buvo, – teismui tvirtino advokatė.

Anot progimnazijos advokatės, nėra įrodymų, kad berniukas mergaitę pastūmė tyčia. J.Karvelė tikino, kad greitosios medicinos pagalbos medikus mokykla gali kviesti tik tuomet, kai gresia pavojus vaiko gyvybei.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas kito tokio atvejo, kad dėl moksleivio susižalojimo mokykla būtų paduota į teismą, neprisiminė. Jis sakė negalįs komentuoti, dėl ko po nelaimės į mokyklą nebuvo iškviesti greitosios pagalbos medikai, esą yra įvairių ribojimų dėl vaikų teisių. Šį klausimą turėjo spręsti mokymo įstaigoje dirbantis Visuomenės sveikatos biuro specialistas.

Tarailių progimnazijos direktorė Elmyra Jurkšaitienė komentuoti bylos aplinkybes, kol vyksta teismo procesas, atsisakė, tik paaiškino, kodėl incidento metu mokykloje nebuvo visuomenės sveikatos specialisto: ši specialistė dirba tik ¼ etato ir tuo metu, kai įvyko nelaimė, buvo jos nedarbo valandos. Direktorė tikino, kad atviro moksleivės rankos lūžio nebuvo matyti, todėl mokykla pirmiau iškvietė ne medikus, o mamą.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą