Šventinėmis dienomis miesto ir priemiesčio autobusai nevažiuos

Dalintis:

Per Kalėdas ir pirmąją Naujųjų metų dieną Tauragės miesto ir priemiesčio autobusai nevažiuos. Taip nusprendė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

Pasiūlymą, kad šventinėmis dienomis nevažinėtų miesto ir priemiesčio autobusai, savivaldybės administracijai pateikė Tauragės autobusų parkas. Šios bendrovės direktorius Rimantas Martinavičius sakė, kad siūlymas nesusijęs su karantino draudimais, tokia tvarka šventiniu laikotarpiu būdavo ir ankstesniaisiais metais. Tiesa, būdavo taikomos išimtys: iš Taurų autobusas vykdavo į miestą, kad žmonės galėtų nueiti į bažnyčią, šiemet tokio maršruto švenčių dienomis nebus.

Anot R.Martinavičiaus, šiuo metu Tauragės autobusų parkas 50 procentų sumažino tolimųjų reisų maršrutus, o priemiesčio autobusai važiuoja moksleivių atostogų grafiku – jų 30 procentų mažiau.

– Kalbant apie tolimuosius maršrutus Susisiekimo ministerijos pozicija tokia, kad jei yra bent 3–4 keleiviai, turime važiuoti. Žinoma, norėtume, kad važiuotų dešimt ir daugiau, atrodytume solidžiau. Iki Kalėdų ar Naujųjų metų dar labiau mažinti maršrutų neplanuojame. Jei keleivių dar labiau sumažėtų, kreiptumėmės į Susisiekimo ministeriją, kad ši priimtų sprendimą dėl kurio nors maršruto panaikinimo. Susisiekimo ministerija sprendimą priima per 1–2 dienas, – sakė Tauragės autobusų parko direktorius.

Planuojančius vykti į kitus miestus R.Martinavičius ragina tvarkaraštį pasižiūrėti Tauragės autobusų parko internetinėje svetainėje arba autobusubilietai.lt, kadangi pastaruoju metu yra pokyčių.

Pasak Tauragės autobusų parko vadovo, nors Lietuvoje galioja draudimas keliauti tarp savivaldybių be rimtos priežasties, autobusų vairuotojai keleivių nekontroliuos. Žmonės patys turi įsivertinti, ar gali išvykti iš savivaldybės, kurioje yra registruoti.

– Norisi, kad žmonės negalvotų: jei automobiliu negaliu važiuoti, gal autobusu praslysiu. O kas bus, jei autobusą sustabdys patikros poste ir keleivis turės išlipti iš autobuso? – kalbėjo R.Martinavičius ir žmones ragino būti sąmoningus.

Beje, trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba vienbalsiai nusprendė ir kitąmet vietinio susisiekimo – miesto ir priemiesčio – autobusų maršrutais Tauragės rajone keleivius vežti nemokamai. Patiriamos išlaidos bus kompensuojamos iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto. Šių papildomų išlaidų gali susidaryti apie 130 000 eurų, o jei bus plečiamas maršrutų tinklas, galbūt ir daugiau.

Tarybos narys Sigitas Mičiulis tarybos posėdyje pasiūlė Tauragės rajono savivaldybei kreiptis dėl kompensacijos į Aplinkos ministeriją, kad ši skirtų lėšų iš Klimato kainos programos.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą