Taryba tvirtino naujas kapinių priežiūros taisykles

Dalintis:

Prieš 13 metų patvirtintos kapinių priežiūros taisyklės peržiūrėtos iš esmės. Statyti paminklus, suoliukus, tvoreles kapinėse bus galima tik apie tai pranešus iš anksto ir gavus kapinių prižiūrėtojo leidimą.

Penktadienį vykusiame Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje pristatytos naujos kapinių priežiūros taisyklės, kurioms įsigaliojus kiekviena kapavietė turės registruotą prižiūrėtoją, o bešeimininkiai kapai bus perduodami savivaldybės žinion. Pasak taisykles rengusių specialistų, tvarką perrašyti būtina dėl pasikeitusių teisės aktų ir Žmonių palaikų laidojimo įstatymo.

Tarybai pritarus, visos Tauragės rajone esančios kapinės bus inventorizuotos, suskirstytos pagal statusą: veikiančios, neveikiančios, riboto veikimo. Jau dabar skaičiuojama, jog rajone yra 145 kapinės, dalyje jų tauragiškiai nelaidojami kelis dešimtmečius.

Kapinių prižiūrėtojas privalės užtikrinti švarą ir tvarką kapinėse, reguliuoti įvažiavimą į kapines tiek privatiems asmenims, tiek įmonių automobiliams, pasirūpinti šiukšlių išvežimu.

Teisės ir pareigos numatytos ir kapo prižiūrėtojui. Kiekvienas kapas turės asmenį, kuris prisiima atsakomybę už priežiūrą ir tvarkymą. Atsakingam asmeniui mirus, kapavietės priežiūra perleidžiama kitam giminaičiui, kuris taip pat bus registruotas kaip oficialus kapo prižiūrėtojas. Jei kapas bus neprižiūrimas ilgiau nei tris metus, o oficialūs kapo prižiūrėtojai nereaguos į pranešimus ir raginimą vykdyti pareigas, po trejų metų kapas bus klasifikuojamas į neprižiūrimus ir pereis savivaldybės žinion.

Įsigaliojus taisyklėms, važiuoti į kapinių teritoriją bus galima tik gavus kapinių prižiūrėtojo leidimą ir specialiame žurnale užregistravus, kokie darbai bus atliekami.

Pasak Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės, griežtai kontroliuoti patekimą į kapines automobiliais tenka ir dėl suniokotos infrastruktūros.

– Tikrai yra buvę atvejų, kai į kapines atvažiuoja automobiliu, pasileidžia muziką, šuniuką ir eina tvarkyti kapo. Papušynės kapinėse tragiška situacija, takeliai išlaužyti. Skundžiamės, kad jie blogos būklės, o būklę sugadiname, – komiteto nariams sakė G.Rakauskienė.

Naujoji tvarka reglamentuoja, jog jei kito kapo ar kapinių infrastruktūra bus sugadinta, ją remontuoti privalės tas, kas jį sugadino.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą