fbpx

Tauragės biblioteka – pažangesnė biblioteka

Dalintis:

Siekdama mažinti socialinę atskirtį ir didinti pažeidžiamų visuomenės grupių, tarp jų ir neįgaliųjų, įtrauktį, Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka įgyvendina projektą „Pažangesnė biblioteka“. Šis projektas suteikia galimybę Tauragės bibliotekai tapti pažangesnei ir pateisinti visų lankytojų lūkesčius, nesvarbu koks jų socialinis statusas ar negalia.

Muzikos saviraiškos užsiėmimai su muzikos terapijos elementais stiprina socialinius įgūdžius, suvokimą apie save ir supantį pasaulį, padeda pažinti emocijas, spręsti specifines psichologines bei elgesio problemas. Nebūtina gebėti groti – kiekvienas žmogaus mėgaujasi akimirka čia ir dabar, niekada nebūna nepavykusių muzikos kūrinių.

Pirmiausia projektą „Pažangesnė biblioteka“ pradėjome įgyvendinti Tauragės vaikų reabilitacijos centre-mokykloje „Pušelė“. Pirmojoje užsiėmimų dalyje vaikai susipažino su muzikos instrumentais. Kiekvienas turėjo galimybę pasirinkti tokį, kuris labiausiai patinka. Išklausėme, kaip skamba kiekvieno vaiko instrumentas, o tada visus mažųjų išgaunamus garsus sujungėme į visumą. Antroje užsiėmimų dalyje vaikai mėgavosi piešimu smėliu. Ši unikali terapinė veikla lavina vaizduotę, mažina stresą, ugdo kūrybiškumą.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Bibliotekos inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą