fbpx

Tauragės Caritas kviečia susivienyti gerumo akcijai

Dalintis:

Karantino laikotarpis geriems darbams – ne kliūtis. Tauragės dekanato Caritas kviečia prisijungti prie akcijos „Gerumas mus vienija: paaukok ir gauk dovanų“. Už auką šiemet, kaip ir kasmet, Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje ir parapijos raštinėje bus dalijamos Carito ženklu pažymėtos žvakelės. Ši labdaros organizacija pradėjo teikti ir naują – apipirkimo paslaugą.

Pasak Tauragės dekanato Carito vadovės Vitalijos Šlepavičienės, Lietuvoje Vilniaus Arkivyskupijos Caritas akciją „Gerumas mus vienija“ organizuoja jau 23-ečius metus. Ši labdaros organizacija padeda žmonėms, grįžusiems iš atskirties, įkalinimo įstaigų, susigrąžinti darbinius įgūdžius. Carito patalpose jie visus metus, kelias valandas per dieną, gamina žvakes.

– Pastebėta, kad palaipsniui šiems žmonėms žvakių dirbtuvėlėse susiformuoja darbo įgūdžiai, todėl jie greičiau integruojasi į darbo rinką. Čia toks socialinės problemos sprendimo būdas. Per metus jie daug žvakelių pagamina, todėl jos per visas Lietuvos parapijas platinamos. Mes, Tauragės Caritas, iš jų žvakeles perkame, nes žaliava jų gamybai kainuoja, – pasakojo vadovė. – Įsigiję žvakutes kviečiame geros valios žmones aukoti mūsų parapijos Caritui, kad surinktume tą sumą, kurią sumokėjome. Jei surenkame didesnę sumą, nei sumokėjome, tie pinigai lieka Tauragės Caritui, už juos vykdome gerus darbus: sriubą verdame, padedame vargstantiems.

Žvakelių nuo advento pradžios iki Kalėdų galima įsigyti Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje šeštadieniais ir sekmadieniais po mišių, darbo dienomis – parapijos raštinėje (iš anksto siūlomi ir kalėdaičiai, kad vėliau nebūtų spūsties). Pasak Vitalijos Šlepavičienės, nors šiuo metu ir pandemija, žmonės po truputį aukoja. Pernai Tauragės Caritas išdalijo 900 žvakelių, o šiemet jų teturi 500.

– Pernai žvakeles galėjome platinti prekybos centruose, šiemet jie mūsų, kadangi pandemijos laikotarpis, neįsileidžia. Todėl mažiau žvakelių įsigijome. Carito žvakutės šiemet kitokio dizaino, jos šiek tiek didesnės. Tikimės, kad jas visas mums pavyks išdalinti, – viliasi Vitalija. – Pandemijos laikotarpiu išryškėjo kitos būtinybės. Gyventojams teikiame apipirkimo paslaugą, nes ji labai reikalinga. Dar viena nauja mūsų paslauga – išklausymo tarnystė telefonu. Šventiniu laikotarpiu nemažai žmonių jaučiasi vieniši, todėl mes jiems siūlome skambinti mums, pabendrausime ir apie nieką, ir apie reikalą.

Paskambinti Caritui galite tel. 8 658 01 768.

Tauragės Caritas karantino laikotarpiu nepriima ir nedalija drabužių. V.Šlepavičienė teigia, kad tai ne pirmos būtinybės priemonės, juk svarbiau, kad žmogus gyvas išliktų, nors ir be naujų kelnių. Be to, dauguma savanorių vyresnio amžiaus, priklausantys rizikos grupei, todėl saugodami juos ir aplinkinius nusprendė šios paslaugos kurį laiką neteikti.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą