Tauragės dvaro modernizavimo darbai – jau šiemet

Dalintis:

Su Tauragės dvaro bendruomene susitikęs Dovydas Kaminskas sutarė – vietoj lūšnynais virtusių nelegalių sandėliukų netrukus bus įrengtos stovėjimo vietos automobiliams.

Į susitikimą su rajono vadovu ir savivaldybės administracijos direktore Gintare Rakauskiene susirinko Tauragės dvaro bendruomenės aktyvas – gyventojai norėjo sužinoti, kada savivaldybė planuoja tvarkyti lietaus nuotekų tinklus ir kur ketina rengti automobilių stovėjimo vietas. Dabar Tauragės dvaro gyventojai automobilius stato ir ant žaliosios vejos, ir po daugiabučių langais.

– Pirmiausia pradėsime nuo lietaus nuotekų tinklų sutvarkymo. Jau eilę metų Tauragės dvaras skęsta rudenį ir pavasarį. Mano žiniomis, jau nuo spalio vidurio rangovas pradės lietaus nuotekų tinklų įrengimą. Tiksliai pasakyti, kurį medį reikės kirsti, kurį palikti, tikrai negaliu. Gali būti, jog darbai pirmiausia prasidės nuo valymo įrenginių ir tik paskui bus rengiamos komunikacijos šalia daugiabučių, – susitikimą pradėjo meras Dovydas Kaminskas.

Daugiau nei pusės milijono eurų vertės projektas turi būti įgyvendintas per šiuos ir kitus metus. Pusę skirtos sumos rangovas įsipareigojo įsisavinti šiemet. Kai bus baigti lietaus nuotekų įrengimo darbai, Tauragės dvare prasidės darbai, iš esmės pakeisiantys gyvenvietės veidą. Pasak mero, susitikimo metu ypač buvo svarbu išgirsti vietos gyventojų nuomonę ir dėl automobilių stovėjimo aikštelių. Iš pradžių buvo planuojama jas rengti ne tik vietoj šiukšlynu virtusių nelegalių sandėliukų, bet ir prie daugiabučių įėjimų. Susitikimo metu gyventojai išreiškė pageidavimą tarp daugiabučių išsaugoti žaliąją zoną:. Pasak jų, ateiti keliolika metrų iki namų – ne problema.

– Aš net nedrįsau siūlyti tokio varianto, bet labai džiaugiuosi šia iniciatyva. Specialistai įvertins Tauragės dvare augančių medžių būklę. Tie, kurie jau savo gyvenimą atgyveno, bus šalinami, galvosime ir apie naujų sodinimą, – komentavo D.Kaminskas.

Savivaldybės administracijos direktorė G.Rakauskienė sulaukė klausimų, ką savivaldybė pasiūlys jiems vietoj nelegalių sandėliukų. Žmonės sakė sandėliukuose laikantys uogienes, bulves, dviračius, roges. Pasak rajono vadovų, Tauragės dvare gali būti suprojektuotos dviračių saugyklos, o esant poreikiui pastatyti moduliniai sandėliukai, kuriuos gyventojai turėtų įsigyti.

Jau netrukus bus skelbiamas projektavimo darbų konkursas. Planuojama, kad viešieji pirkimai automobilių aikštelėms įrengti ir aplinkai sutvarkyti prasidės jau kitų metų pabaigoje.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą