Tauragės garbės piliečio vardas siūlomas buvusiam tarybos nariui

Dalintis:

Rytoj Tauragės rajono savivaldybės taryba svarstys, kam šiemet suteikti Garbės piliečio vardą. Sprendimo projekte – keturios kandidatūros. Jei vietos politikai pritars, greta labiausiai Tauragės kraštui nusipelniusių žmonių – pedagogų, trenerių, tautodailininkų, muzikantų bus įrašyta ir buvusio tarybos nario pavardė.

Tauragės rajono savivaldybės tarybai pateiktame projekte rašoma, kad Tauragės rajono savivaldybės taryba nusprendžia suteikti Tauragės rajono garbės piliečio vardą lengvosios atletikos treneriui Aloyzui Šlepavičiui, politikui, verslininkui, Tauragės industrinio parko įkūrėjui Antanui Stankui, kuris yra buvęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariu, Mažonų seniūnijos seniūnui Jonui Samoškai ir tautodailininkei Onai Paulauskienei.

Aloyzas Šlepavičius

Kaip informavo sprendimo projektą dėl Garbės piliečio vardo suteikimo parengusi mero patarėja Šarūnė Stasytienė, trenerį A.Šlepavičių pagerbti pasiūlė sporto klubo „Klasik“ prezidentas Jonas Sabutis. Buvo surinkti 54 šiam siūlymui pritariančių asmenų parašai. A.Šlepavičiui Garbės piliečio vardą siūloma suteikti už ypatingus nuopelnus ir pastangas savo darbais garsinant Tauragės rajono savivaldybės vardą šalyje ir už jos ribų, aktyvią visuomeninę veiklą bei išskirtinį indėlį į Tauragės rajono savivaldybės švietimo bei sporto vystymo sritį.

Jonas Samoška

Jono Samoškos kandidatūrą pasiūlė Lomių kaimo bendruomenė „Lomiai“. Garbės piliečio vardą siūloma suteikti už ilgametį darbą Tauragės rajono žmonėms, visuomeninę veiklą ir Tauragės rajono garsinimą šalyje.
Šiam garbingam apdovanojimui pasiūlyta ir tautodailininkė Ona Paulauskienė. Jos kandidatūra kiek anksčiau siūlyta Garbės ženklo apdovanojimui, bet komisijos nariai nubalsavo, kad O.Paulauskienė verta Garbės piliečio vardo. Apdovanojimą jai ketinama skirti už meninę veiklą ir Tauragės vardo garsinimą šalyje. Siūlymo iniciatorius – Tauragės muziejaus vadovas Darius Kiniulis.

Ona Paulauskienė

Verslininką Antaną Stankų šiam garbingam titului, kaip informavo mero patarėja, pasiūlė Vidas Čereškevičius, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės filialo pirmininko (pirmininko pareigas šiuo metu eina A.Stankus) pavaduotojas. Apdovanoti A.Stankų pasiūlyta už verslo plėtrą Tauragėje, visuomeninę veiklą ir iniciatyvas miestui.

Garbės piliečių sąraše šiuo metu – 31 Tauragės kraštui nusipelnęs žmogus: tautodailininkai, dailininkai, pedagogai, muzikantai, dvasininkai, ilgamečiai rajono įmonių vadovai, visuomenės ir kultūros veikėjai, sporto treneriai, su Taurage susigiminiavusio Vokietijos Rydštato miesto buvęs burmistras, archeologas, kraštotyrininkas, Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanoris. Paskutinį kartą Garbės piliečio vardas tarybos sprendimu pernai gegužę suteiktas tautodailininkei Juzefai Bružienei.

Garbės piliečiai pagerbiami miesto šventės metu, šiemet šios iškilmės taip pat nebus atsisakyta.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą