Tauragės miškuose nebeliko pamėgtų pavėsinių

Dalintis:

Tauragiškiai, mėgę vakaroti pamiškėse stovinčiose pavėsinėse, greitai nebeturės kur rinktis. Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio miškininkai kelias pavėsines nugriovė.

Šią savaitę „Tauragės kurjerį“ pasiekė skaitytojo klausimas – vyras stebėjosi, kad pamėgtoje vietoje, prie Balskų kelio, nebeliko pavėsinės.

– Kelerius metus čia su šeima atvažiuodavome savaitgaliais, atsiveždavome šašlykinę, kepdavome mėsą, praleisdavome laiką. Rudenį tuo pačiu ir pagrybaudavome. Praėjusį ilgąjį savaitgalį susiruošėme ten pat, o radome tuščią plynę. Kur dingo pavėsinė ir kam ji užkliuvo? – klausia tauragiškis.

Pasak Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovo Edvardo Bielskio, nugriauti vandalų niokojamas pavėsines nuspręsta jau pernai. Miškininkai tik neskelbė, kurias pavėsines panaikins pirmiausia.

Kai kurias pavėsines urėdija išgriovė. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

– Buvo sudaryta komisija ir kartu su girininkais sprendėme, kurias pavėsines išlaikyti, o kam jau atėjo laikas. Nugriovėme ne vieną pavėsinę. Būtent ta, apie kurią kalbate, buvo nudraskytu stogu, jos rekonstrukcija kainuotų nemažus pinigus. Mes apsisprendėme geriau pastatyti naują pavėsinę prie lankytojų ypač lankomo Plynosios pažintinio tako. Jei būtume rekonstravę seną, būtume išleidę pinigus, skirtus naujos statyboms, – sakė E.Bielskis.

Kai kurias pavėsines urėdija išgriovė. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Jis pabrėžė, kad poilsiautojai dažnai „pamiršta“ iš poilsiaviečių susirinkti šiukšles, yra ir tokių, kurie pramogaudami degina stalus, plėšia stogus, raižo medienos paviršių.

– Vieną pavėsinę statysime Pagramančio girininkijoje prie partizanų bunkerio. Ten renkasi lankytojai, turės kur prisėsti. Poilsiautojų kultūra keičiasi, jie nebenori į miško glūdumą, mieliau renkasi pažintines vietas. Visos naujos pavėsinės bus tik lankytinose vietose, – sakė E.Bielskis, tikslaus nugriautų pavėsinių skaičiaus kol kas neįvardinantis.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą