Tauragės veterinarijos tarnyba gelbėjo žiauriai sužalotą katytę

Dalintis:

Tauragės veterinarijos tarnybai pranešta apie ypač žiauriai sužalotą katytę Jurbarko rajone. Pas Viešvilės miestelio gyventojus sužalotą jauną katę pastebėjo socialinė darbuotoja, kuri informavo policijos pareigūnus. Iš šeimos paimti visi laikyti gyvūnai, tačiau vėliau pranešta, kad sužalota katytė neatlaikė kankintojo smūgių – kitą dieną nugaišo.

Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistės skubėjo į Viešvilės miestelį, kur jas iškvietė policijos pareigūnai. Policiją į Viešvilę kvietė socialinė darbuotoja, lankiusi ten vieną šeimą ir pastebėjusi smarkiai sužalotą, vos paeinančią jauną katę. Bandyta prisikviesti Jurbarko veterinarijos tarnybos specialistus, tačiau, šiems neatvykus, į pagalbą išskubėjo tauragiškiai.

– Mums nuvykus į Viešvilę paaiškėjo, kad katinus augina galimai asociali šeima – 16-metis ir jo mama. Buvo akivaizdu, kad katė visa sulaužyta, sudaužyta, ausys sutraiškytos. Kairė priekinė letena išsukta. Sulaužyta ir uodega – greičiausiai buvo grubiai imama už uodegos. Nuplėšta apatinė lūpa. Matyt, gyvūnui buvo spirta. Mums atvykus katė buvo labai vangi, – apie pamatytą vaizdą pasakojo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė.

Iš viso iš namų Viešvilėje buvo paimti 4 maži kačiukai ir dvi maždaug 7 mėnesių katytės bei maždaug 8 metų kalytė.

Tauragėje dirbanti veterinarijos gydytoja Ligita Baracevičiūtė apžiūrėjo jai atvežtą sužalotą katytę.

– Sulysusi, sužalotomis ausimis, snukutis sumuštas, nulaužta uodega, deformuota viena kojytė – ji jau nebeskaudi, trauma sena, kaip ir lūžusi uodega. Nesenos traumos – tai trūkusi apatinė lūpa, dantenos, kraujosruva dešinėje akyje. Visa tai rodo sistemingą gyvūno kankinimą, – išvadą padarė veterinarijos gydytoja, patikslindama, kad atlikus rentgeno tyrimą gyvūnui tikriausiai būtų nustatyta ir daugiau pažeidimų, todėl katė išvežta išsamesniems tyrimams. – Man yra tekę ir baisesnių sužalojimų matyti po įvairių avarijų, tačiau čia yra gyvūno kankinimas.

Jurbarko policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius patikslino, kad į Viešvilę policija buvo iškviesta birželio 2 dieną, 15.13 val. Prieš 16 val. policijos pareigūnai kvietė veterinarijos tarnybos specialistus. Paaiškėjus, kad iš Jurbarko specialistai neatvyks, paprašyta pagalbos Tauragėje.

– Policijos pareigūnai negali įvertinti žiauraus elgesio su gyvūnu, tą turi padaryti specialistai. Kadangi iš Jurbarko specialistai neatvyko, kvietėme iš Tauragės. Jau ne pirmą kartą, – penktadienį sakė Jurbarko komisariato vadovas, patikindamas, kad dėl šio atvejo netrukus bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, mat specialistų oficialios išvados rodo buvus žiaurų elgesį su gyvūnu.

Nepaisant visų specialistų ir savanorių pastangų, katytė neišgyveno – sekmadienį apie tai pranešė VšĮ „Būk mano draugas“ savanoriai.

Paimti gyvūnai – VšĮ „Būk mano draugas“ globoje. Neoficialiais „Tauragės kurjerio“ duomenimis, Viešvilėje gyvenanti mamos ir sūnaus šeima iš valdininkų ir aplinkinių gyventojų sulaukdavo tik patyčių ir priekabių, bet ne pagalbos. Esą tiek mama, tiek jos sūnus buvo išjuokiami, žeminami, o nepilnametis net yra patyręs aplinkinių smurtą.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą