Tauragiškiai fiksuoja pavasario šauklius

Dalintis:

Gamta ir toliau krečia pokštus. Dar tik kovas atžingsniuoja, o iš šiltųjų kraštų parskrenda paukščiai. Gamtos fotografas Aleksandras Naryškin užfiksavo parskrendančias žąsis, gerves. Žmonės tikina matę ir gandrus.

Gamtininkai ir ne tik jie Lietuvoje jie jau stebi paukščius, kurie turėtų grįžti tik kovą. Socialiniuose tinkluose pasirodė net gandrų nuotraukos. Beje, parskridimo diena laikoma tik kovo 25-a. Laukuose už Dacijonų kaimo stoviniavusią gandrų porelę užfiksavo ir mūsų žurnalistė Regina Genienė. Tiesa, „Tauragės kurjerio“ feisbuko paskyroje, po žurnalistės nuotraukomis, gyvūnų globėjas Sigitas Klymantas parašė, kad tai jo buvę globotiniai. Šie iš jo sodybos sparnus esą pakėlė lapkritį. Vis tik kai kurie rašė, kad gandrą gandralizdyje matė ir Tauruose prie Tilžės plento.

Aleksandras Naryškin nuotrauka

Tauragės krašto muziejaus Gamtos–fotografijos skyriaus vedėjas Aleksandras Naryškin „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad šiemet gandrų dar nematė, tik žmona mačiusi netoli Gaurės. Jis pats šį pavasarį fotoobjektyvu jau užfiksavo parskridusias žąsis, gerves, kurios vasario mėnesį, tikrai, neparskrisdavo. Anot jo, paukščiams šis ankstyvas parskridimas nebus nei pražūtingas, nei kažkaip kitaip turėtų paveikti jų instinktus ar įpročius.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą