Tikimasi, kad premijos paskatins skiepytis

Dalintis:

Tauragės savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandeminė situacija rajone. Statistika skelbia, kad sergamumas sparčiai auga, o vakcinavimo procesas veik sustojo.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius informavo, kad rajone sukauptos vakcinų atsargos beveik nejuda iš vietos. Skiepytis palaikomąja doze neskuba ir medikai.

– 21 698 pacientai vakcinuoti bent viena vakcinos doze. Pirmadienį gavome 300 dozių „Janssen“ vakcinos, bet aktyvumo jau nėra. Skambiname visais įmanomais būdais, bet pacientai arba kategoriškai atsisako, arba sako neseniai persirgę. Iš visų skambučių tik vieną procentą pavyksta pakviesti į vakcinavimo centrus, – sakė D.Petrošius.

Tauragės vakcinavimo centre šiuo metu likusios 322 dozės „Janssen“ vakcinos. Kitą savaitę rajoną pasieks dar 200 dozių. Poliklinikos vadovas tikisi, kad jei bus patvirtintas senjorų premijavimas už pirmąjį skiepą, vakcinavimo procesas paspartės. Vyriausybė šiandien pritarė siūlymui visiems 75-erių sulaukusiems senjorams skirti po 100 eurų, jei jie pasiskiepijo pirmąja doze ar skiepysis palaikomąja trečiąja doze. Šiam Vyriausybės sprendimui dar turės pritarti ir Seimas.

Sveikatos apsaugos ministerija leido skiepyti visiems šeimos gydytojų kabinetams. Pasak D.Petrošiaus, privačiai dirbantys medikai turi pareikšti norą ir pateikti vakcinų poreikį. Vakcinos jiems bus pristatytos kartu su vakcinacijos priemonėmis.

Karščiavimo klinikoje per 9 dienas apsilankė 56 pacientai, 25-iems patvirtintas COVID-19 ir 4 asmenys įtariami sergantys šia infekcine liga. Jiems PGR tyrimas pakartojamas po 24 valandų.

Nepasiskiepijusių darbuotojų poliklinikoje, pasak D.Petrošiaus, nėra. Serga viena per kelias darbovietes dirbanti slaugytoja.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą