Tikrino, kur važiuoja seniūnai: rasta pažeidimų, pradėti tyrimai

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės administracija grūmoja seniūnams – atlikus planinį auditą keturiose iš aštuonių Tauragės rajono seniūnijų, dviejose pradėti tarnybiniai tyrimai. Audito išvadas savivaldybė saugo po devyniais užraktais ir informacijos neviešina. Nekalbūs ir seniūnai – apie atliktą auditą ir jo rezultatus komentuoti nenori. Sklinda kalbos, kad dėl netinkamo seniūnijų transporto naudojimo kai kurie seniūnai net gali netekti darbo.

T.Raulinavičius: „Tvarkos trūksta“

Planinį keturių Tauragės rajono seniūnijų – Tauragės (kaimiškosios), Batakių, Skaudvilės ir Žygaičių auditą atliko savivaldybės Centralizuota vidaus audito tarnyba. Jos vadovė Rima Jonikienė apie auditą ir jo rezultatus kalbėti atsisakė. Tarnybos vadovė patarė informacijos teirautis savivaldybės atstovo spaudai Kasparo Bertašiaus.

Savivaldybės atstovas spaudai K.Bertašius „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad planinis auditas buvo atliktas keturiose rajono seniūnijose, tačiau audito išvadų nepateikė. K.Bertašius informavo, kad „šiuo metu atliekamas tarnybinis tyrimas dėl galimų pažeidimų, todėl informacija nėra viešinama“.

Detalesnės informacijos apie audituotas seniūnijas paprašytas šiuo metu savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantis Tomas Raulinavičius telefonu su šių eilučių autore kalbėtis negalėjo, į klausimus raštu atsakė: „Audituotos keturios seniūnijos dėl tarnybinių transporto priemonių panaudojimo. Auditas planinis. Galiu pridėti, kad klausimus dėl automobilių naudojimo tvarkos, transporto priemonių naudojimo savaitgaliais, per pietus, vykstant į namus ir kitas vietas, galimai automobilius naudojant ne darbo reikalais, kėlė gyventojai. Auditas parodė, kad iš tiesų tvarkos trūksta. Tarnybiniai tyrimai vyksta dėl dviejų seniūnijų automobilių panaudojimo. Papeikimų skirta nėra“.

Kiek tęsis tarnybiniai tyrimai ir kada bus paviešintos audito išvados, T.Raulinavičius neatskleidė.

Seniūnai nekalbūs

Visų keturių audituotų seniūnijų seniūnai šias pareigas eina ilgus metus, yra patyrę darbuotojai, išmanantys teisės aktus. Ar tikrai seniūnai valdišką transportą galėjo naudoti asmeniniams tikslams, juolab, kad visas savivaldybės transportas yra pažymėtas specialiaisiais ženklais ir jame sumontuota įranga, leidžianti patikrinti, kur ir kada seniūnas ar kitas seniūnijos darbuotojas važiavo?

Įprastai drąsiai ir atvirai ir su žiniasklaida, ir su rajono vadovybe kalbanti Tauragės seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė šįkart su „Tauragės kurjeriu“ kalbėtis nepanoro. Atsiuntė žinutę, kad šią savaitę nedirba, paprašyta pasikalbėti į prašymą nebesureagavo.

Batakių seniūnijos seniūnas Jonas Juozapaitis taip pat buvo nekalbus. Tik patvirtino, kad dėl jo vadovaujamos seniūnijos pradėtas tarnybinis tyrimas.

– Buvo atliktas auditas. Vyksta tyrimas. Atėjo raštas, kad bus sudaryta komisija. Kai tyrimas bus baigtas, bus viskas aišku. Nenoriu komentuoti, pirma reikia sulaukti tyrimo išvadų, – sakė J.Juozapaitis.

Žygaičių seniūnas Vytautas Juška šiuo metu serga ir į telefono skambučius neatsiliepia. Jo pavaduotoja Rita Narbutienė patvirtino, kad auditas „konkrečiai lietė seniūnų mašinas“.

– Taip, buvo, tikrino, aišku, tų pastabų, kaip ir visur, visada yra. Aš manau, kad seniūnas į jas reaguos ir klaidas ištaisys. Ar dėl mūsų seniūnijos tyrimas pradėtas, aš nežinau, seniūnas man neužsiminė. Daugiau jokios informacijos neturiu, – sakė R.Narbutienė.

Žygaičių seniūno pavaduotoja sako, kad įvairių reikalų, kai seniūnams reikia nuvykti automobiliu, yra daug – tenka ir savaitgaliais važiuoti, ir po darbo valandų. Tačiau kiekvieną išvažiavimą būtina pagrįsti ir įrodyti, kad važiavai darbo reikalais. Kiekviename automobilyje sumontuota speciali įranga, pagal kurią galima matyti, ar seniūnijos darbuotojai važiuoja tikslingai.

Skaudvilės seniūnijoje padėtis kiek kitokia nei kitose seniūnijose. Seniūnijai jau antrus metus vadovauja seniūno pavaduotoja Dalia Milašienė. Mat Tauragės savivaldybės administracijos skelbtą šios seniūnijos seniūno konkursą laimėjęs Gediminas Dinapas iškart po laimėjimo išėjo vaiko priežiūros atostogų. D.Milašienė pripažįsta – seniūnijos gyventojams tai nelabai patinka, seniūnija lyg ir turi seniūną, lyg ir ne, tačiau pakeisti nieko dėl to negalima – naujasis seniūnas tokią teisę turėjo.

Dalios Milašienės teigimu, auditoriai Skaudvilės seniūnijoje nieko blogo nerado.

Turi po 4 mašinas

Savivaldybė skelbia, kad Tauragės seniūnijai šiuo metu priklauso 4 tarnybiniai automobiliai. Nedarbo metu visi jie turi būti laikomi seniūnijos garažuose Taurų kaime ir Tauragės miesto Bažnyčių gatvėje.

Žygaičių seniūnijai priklauso taip pat 4 tarnybiniai automobiliai. Visi jie nedarbo metu gali būti laikomi seniūnijos darbuotojų namų valdose Žygaičių ir Sartininkų kaimuose.

Skaudvilės seniūnija naudojasi taip pat 4 automobiliais: 2 laikomi privačiose valdose, kiti 2 – seniūnijos garažuose Skaudvilėje.

Ir Batakių seniūnijai priklauso 4 automobiliai, visi jie nedarbo metu turi būti saugomi seniūnijos nuomojamuose garažuose Batakiuose.

Seniūnai it rakštis

Mažonų seniūnas Jonas Samoška: „Seniūnijoms dirbti be galo sunku, o seniūnai daug kam yra tarsi rakštis“. TK archyvo nuotrauka

Ilgametis Mažonų seniūnijos seniūnas, buvęs Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Jonas Samoška sako, kad per ilgą vadovavimą seniūnijai visko yra matęs. Jo nuomone, seniūnai, kurie savo seniūnijose yra atsakingi už viską – ir už kelių būklę, ir už vargstančias šeimas, ir už ant kelių užvirtusius medžius ir net sniegą, kartais nepelnytai paverčiami savotiškais „atpirkimo ožiais“.

– Seniūnijoms dirbti be galo sunku, o seniūnai daug kam yra tarsi rakštis. Valdžios atstovai, kurie rengia tvarkos aprašus, pagal kuriuos turi dirbti seniūnai, ne visada supranta, kas yra seniūnija. Seniūnija nėra savivaldybės administracijos skyrius. Seniūnijos funkcijos žymiai platesnės. Pagal seniūnui deleguotas funkcijas ant jo pečių gula viskas – ar melioracija sugedo, ar kelias neišvažiuojamas, ar stogas įgriuvo, ar medis ant kelio nuvirto. Nėra tos funkcijos, kuri seniūnui nepriklausytų. Net įvardyti to, kas seniūnui nepriklausytų, negaliu. Ir projektus derinam, ir kasinėjimai kokie kur vyksta turim žinoti, ir kas kuo prekiauja. O dabar tuose tvarkos aprašuose daugybė biurokratinių kliūčių, – mano J.Samoška.

Mažonų seniūnas įsitikinęs – jei seniūnas laikytųsi tik savivaldybės deleguotų funkcijų, seniūnija nieko nenuveiktų, ir stebisi, kad per 31-erius nepriklausomybės metus Lietuva tiesiog apaugo biurokratiniais pančiais. Šalis laisva, bet tikrosios laisvės trūksta. J.Samoška laikosi nuostatos, kad seniūnijos turi tapti savarankiškomis biudžetinėmis įstaigomis.

– Dėl transporto esu ne kartą kėlęs klausimą – kodėl seniūnas turi dirbti ir šeštadieniais, ir sekmadieniais, negaudamas atlyginimo? Dabar per karantiną, žinoma, situacija kiek kita. Bet įprastu metu retą savaitgalį gali tik ilsėtis. Jei nevažiuosi į bendruomenių renginius, susirinkimus, susitikimus, nežinosi, nei kaip tos bendruomenės gyvena, nei kuo kvėpuoja. Niekas už savaitgalius nemoka. Seniau dar rašydavom, kad dirbdavom savaitgaliais, o dabar jau kiek metų neberašom, – kalbėjo Mažonų seniūnas.

Balandžio pabaigoje J.Samoškai baigiasi seniūno kadencija. Ateities planų jis kol kas neatskleidžia.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą