Apie Tauragės turgelio Dariaus ir Girėno gatvėje rekonstrukciją diskutuojama ir svarstoma jau seniai. Prieš dvejus metus savivaldybė net buvo pasirašiusi sutartį su UAB „Eurointegracijos projektai“ dėl galimybių studijos parengimo. Darbai į priekį iriasi vangiai, bent jau taip atrodo, nes savivaldybės administracija informacijos šykšti.
Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio pirmadienio darbotvarkėje buvo numatytas susirinkimas dėl Tauragės turgelio projekto. Elektroniniu laišku M.Petraičio teiravomės, kur vyko susirinkimas, kas jame dalyvavo, kas aptarta ir kas nuspręsta. Atsakymą gavome greit, tačiau informacijos šykštu: „Darbinis susirinkimas – turgelio techninės užduoties ruošimas“.
Turgelį administruoja UAB „Dunokai“. Anot šios bendrovės vadovės Gintarės Rakauskienės, pernai pasibaigusi administravimo sutartis su savivaldybe buvo pratęsta iki 2021 metų sausio 1 dienos. Vis dėlto dalyvauti susirinkime „Dunokų“ vadovė nebuvo pakviesta.
– Matyt, kai mūsų reikės, tada ir informuos, – svarstė G.Rakauskienė. – Įprastai, parengus techninį darbų projektą, ieškoma lėšų, skelbiamas konkursas. Galima numanyti, kad darbai prasidės negreitai.
Pasak bendrovės vadovės, turgelio eksploatavimo sutarties terminas projektui jokios įtakos neturi, prireikus sutartį gi galima nutraukti.
Žurnalistės kalbinti turgelio prekeiviai tvirtino, kad apie rengiamą rekonstrukcijos projektą jų niekas neinformuoja ir jų nuomonės neklausia, nesitaria.
– Niekas mums nieko nesako. Nežinome, ko tikėtis, – sakė daug metų daržovėmis turgelyje ir ūkiniame Tauragės turguje prekiaujanti moteris.
Anot prekeivės, prekyvietėse apsiperka vis mažiau žmonių, todėl ypač šaltuoju metu prekiauti nebeapsimoka.
– Maždaug prieš pusantrų metų kalbėjo, kad turime laiko iki 2020 metų pabaigos. Liko metai. Bet prekyba menka, tikriausiai nereikės nė tų metų, patys užsidarysim, – apie nelinksmą turgaus prekeivių ateitį nuomonę išsakė mėsos paviljono prekiautojas.
Jis, kaip ir žurnalistės kalbinta daržovių prekeivė, tvirtino, kad uždarbis menkas, bet vis tiek šioks toks priedas prie pensijos.
– Gaunu 200 eurų. Kaip galima išgyventi iš tokios pensijos? Kaip namą išlaikyti? Malkos, briketai. Viskas brangsta. Sako, parduok namą, pirk butą. Bet kad už namą tiek tegausi. Juk Tauragėje trijų kambarių butas brangesnis už namą. Gal dar reikėtų primokėti už gerą butą, – svarstė pašnekovas.
Paklaustas, ar jo parduodama mėsa nepabrango, prekeivis atsakė, kad kainos kelti negali, nes ir taip visi dejuoja, kad neturi pinigų.
– Geriau mažiau uždirbsiu ir dar, kol galima, dirbsiu, kur čia kelsi. Baikit juokus. Nėra prekybos visai, – vis dėlto su šypsena pokalbį baigė turgelio prekeivis.