Tvorą prie sienos su Baltarusija tiesia ir Tauragės kariai

Dalintis:

Situacijai su pabėgėliais, plūstančiais per sieną su Baltarusija, prastėjant, pasienyje tiesiama pjaunančios vielos tvora – koncertina. Ją įrengti padeda ir Kęstučio bataliono kariai.

Kilus pabėgėlių migrantų krizei, jiems pradėjus plūsti per Lietuvos sieną su Baltarusija, susizgribta imtis priemonių. Priimtas sprendimas diegti vaizdo stebėjimo sistemas ir 500 km sienos ruože nutiesti koncertinos tvorą, kuri apsunkintų nelegalų patekimą į Lietuvos teritoriją. Lapkričio 4-ąją pranešta, kad apsaugotas jau 68 km ilgio pasienio ruožas. Viso tvoros tiesimo projekto preliminari vertė – 152 mln. eurų.

Tvorą pasienyje padeda tiesti ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotųjų pėstininkų bataliono kariai.

Pagalbon į Baltarusijos pasienio ruožą Kęstučio bataliono kariai išsiųsti pirmą kartą. Seržanto Vido Stašaičio nuotrauka

„Kęstučio bataliono vadas plk. ltn. Arūnas Vaškevičius lankė kęstutėnus, TMU (taikos meto užduočių, – red.) padalinio karius, kurie vykdo paramą VRM institucijoms, tai viena iš kariuomenės užduočių taikos metu. Šiuo metu kariai vykdo tvoros tiesimą pasienio ruože su Baltarusija“, – prieš keletą dienų pranešta bataliono feisbuko paskyroje.

Kęstučio batalione dirbantis kapitonas Egidijus Šimkus patikslino, kad iš Tauragės bataliono pagalbon į pasienį išvyko vienas karių būrys.

– Tarp išvykusiųjų yra ir šauktinių, ir profesionaliosios tarnybos karių. Dirbs jie pagal poreikį. Yra instruktuoti. Prie sienos mūsų kariai dirba pirmą kartą, – komentavo kapitonas E.Šimkus.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą