fbpx

Ugniagesiai mokosi: taisyklingai apsirengti nepaprasta

Dalintis:

Susirgus sunkiasvoriam ligoniui, greitosios medicinos pagalbos brigada pagalbon telkiasi ugniagesius. Tačiau išplitus koronavirusui paaiškėjo, kad nuo tokiu atveju Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai apsaugoti netinkamai. Jiems surengti mokymai, kaip taisyklingai apsirengti specialius kostiumus.

Penktadienį Tauragės miesto seniūnijos patalpose vyko mokymai Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams. Specialistė juos mokė, kaip taisyklingai naudoti nuo koronaviruso apsaugančias specialias priemones. Vyrai pagal išsamius nurodymus vilkosi apsauginius chalatus, movėsi po dvi poras vienkartinių pirštinių, dėjosi respiratorius, kepuraites. Viską nusivilkti reikėjo taip pat tam tikra eiliškumo tvarka.

Tarnybos vadovas Aretas Ežerskis „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad kartais ir kaimų ugniagesių komandos gauna pagalbos prašymus iš greitosios medicinos pagalbos brigadų – prireikia padėti išnešti sunkiasvorius ligonius. Tokiais atvejais ugniagesiams kyla rizika užsikrėsti koronavirusu.

– Priemonių gavome iš savivaldybės. Kiekvienoje komandoje jų yra. Iškviesti ugniagesiai jas turėtų. Žiūrint į statistiką, dažniau tokie važiavimai būna miesto teritorijoje, bet pasitaiko ir kaimuose. Būna, kad ir policijai padedame duris atidaryti. Jei yra bent mažiausias įtarimas, kad žmogus serga kovidu, privalome turėti priemones po ranka, – kalbėjo A.Ežerskis.

Siekiant apsaugoti ugniagesius nuo koronaviruso, labai svarbus aprangos užsivilkimo ir nusivilkimo eiliškumas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Paklaustas, kas iki šiol turėdavo pagelbėti medikams, kol kaimų komandos neturėjo specialiųjų priemonių, ugniagesių vadas patikino, kad Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba turėjo būtinų priemonių. Tačiau visada buvo rizika, kad pagalba užtruks – jei greitosios medicinos pagalbos brigadai paspirties prireiktų, pavyzdžiui, nutolusiame Adakavo kaime, iš Tauragės ugniagesiai užtruktų atvykti. Tačiau nuo šiol savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai, budintys kaimiškosiose vietovėse, taip pat bus pilnai pasiruošę galimiems iškvietimams.

– Mokymų tikslas – išmokyti specialistus, kad jie pagalbą galėtų greičiau suteikti. Rengiantis šią aprangą nėra kur skubėti, ugniagesys ir savo sveikata rizikuoja, – patikslino A.Ežerskis, paklaustas, ar bus fiksuojamas laikas, per kurį ugniagesys privalės apsirengti nuo koronaviruso plitimo saugančia apranga.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą