Ugniagesiai pastebėjo: vis dažniau Tauragėje užsidega nevalyti kaminai

Dalintis:

Lauko temperatūrai nukritus žemiau nulio, gyventojai vis intensyviau pradėjo kūrenti kietojo kuro krosnis. Būtent dėl to Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams-gelbėtojams dažniau tenka gesinti gaisrus, kilusius užsidegus suodžiams.

Vien per pastarąją savaitę ugniagesiams teko skubėti į 4 tokio pobūdžio gaisrus. Tarnybos pareigūnai primena: bendrosios priešgaisrinės saugos taisyklės numato, kad visi šildymo įrenginiai turi būti eksploatuojami pagal gamintojo instrukcijose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus, o prieš šildymo sezono pradžią – patikrinti. Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltinti. Iš dūmtraukių ir krosnių prieš šildymo sezoną, o jo metu ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius, būtina išvalyti suodžius. Eksploatuojant šildymo įrenginius, draudžiama laikyti kurą arčiau kaip 1 metras nuo pakuros, įkurti juos ypač degiais, labai degiais ir degiais skysčiais ir kūrenti šildymo įrenginį jam nepritaikytu kuru. Taip pat daugelis užmiršta, kad draudžiama džiovinti ir laikyti degias medžiagas arčiau kaip 0,5 metro nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų. Ugniagesiai-gelbėtojai primena, kad smilkstančias anglis, pelenus ir šlaką galima pilti ne arčiau kaip 15 metrų nuo pastatų, o laikyti – nedegioje taroje ne arčiau kaip 6 metrai nuo pastatų.

Apžiūrėkite ir atidžiai įvertinkite savo kaminų būklę – ypač pastogėse ir ties perdangomis, ar nėra įtrūkimų, ar su kaminu nesiliečia degios konstrukcijos ir apdaila.

Už šių taisyklių nesilaikymą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 10 iki 600 eurų.

Saugių ir šiltų namų!

Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą