Ugniagesiai prašo: šildymo sezoną pasitikime saugiai

Dalintis:

Svarbu, kad namai būtų ne tik šilti ir jaukūs, bet svarbiausia – saugūs. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas – krosnių ir židinių dūmtraukius reikia nuolat prižiūrėti bei laiku valyti.

Praėjo vos kelios savaitės naujojo šildymo sezono, o Tauragės rajone jau ne kartą ugniagesiai kviesti gesinti dūmtraukiuose užsidegusių suodžių. Suodžių degimo temperatūra siekia apie 1000 laipsnių – esant tokiai temperatūrai kaminai perkaista ir kyla didelis gaisro pavojus. Ypač pavojinga, jei dūmtraukyje yra plyšių, įtrūkimų – gaisro galima ir neišvengti! Apžiūrėkite ir atidžiai įvertinkite savo kaminų būklę – ypač pastogėse ir ties perdangomis, ar nėra įtrūkimų, ar jie nesiliečia su degiomis konstrukcijomis ir apdaila.

Bendrosiose priešgaisrinės saugos taisyklėse numatyta, kad visi šildymo įrenginiai turi būti eksploatuojami pagal gamintojo instrukcijose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus, o prieš šildymo sezoną juos būtina patikrinti. Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltinti. Iš dūmtraukių ir krosnių prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius būtina išvalyti suodžius.

Eksploatuojant šildymo įrenginius, draudžiama laikyti kurą arčiau kaip 1 m nuo pakuros, įkurti juos degiais skysčiais ir kūrenti šildymo įrenginį jam nepritaikytu kuru. Taip pat daugelis užmiršta, kad draudžiama džiovinti ir laikyti degias medžiagas arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų.

Už šių taisyklių nesilaikymą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodeksas numato 10–600 eurų baudą.

Saugių ir šiltų namų!

Tauragės PGT inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą