Visą vasarą Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) vykdys prevencinę akciją – lankysis prie vandens telkinių, bendraus su poilsiautojais. Tokiu būdu siekiama paraginti daugiau galvoti apie saugumą, pastebėti paplūdimiuose esančias gelbėjimo priemones.
Akcijos tikslas – priminti apie saugų elgesį vandenyje ir prie jo, todėl gyventojai raginami nesibaiminanti pliažuose apsilankančių pareigūnų – šie tvirtina, kad svarbiausia yra saugumas.
– Jau nuo vasaros pradžios važiuojame į maudyklas. Žiūrime, ar yra visos reikalingos gelbėjimo priemonės, kalbame su atostogaujančiais apie saugų elgesį vandenyje ir prie jo. Akciją vykdysime iki pat rugpjūčio 31 dienos, – kalbėjo Tauragės PGT vyresnioji specialistė Aušra Dambrauskienė.
Pašnekovė patikino, kad tikrinamos visos tauragiškiams gerai žinomos maudyklos ir paplūdimiai. Jau aplankytos Tauragėje populiarios maudymosi vietos. Kol prasti orai, akcija nebus vykdoma, tačiau vėliau planuojama tęsti paplūdimių lankymą visame rajone ir Pagėgių savivaldybėje.
– Žmonės neturėtų bijoti, mes ne bausti važiuojam. Pastaruoju metu su alkoholiu didesnių problemų nepastebime. Tačiau ne visi į paplūdimį atėję mato, kur yra gelbėjimo reikmenys – nors ir matomose vietose jie pakabinami, žmonės tiesiog neatkreipia dėmesio. Juk nežinai, kur nukrisi, todėl nepakenks atvykus į paplūdimį apsidairyti, pamatyti, kur tos priemonės yra, – paragino A.Dambrauskienė.
Pasak tarnybos atstovės, dažnai bendraujant su vaikais tenka jiems priminti, kad žaisdami nešauktų „gelbėkit, skęstu“. Tai esą svarbu todėl, kad įvykus tikrai nelaimei aplinkiniai gali neatkreipti dėmesio ir manyti, kad šauksmas – tik vaikų žaidimas.
Ugniagesiai-gelbėtojai taip pat prašo tėvelių, kad būdami prie vandens telkinio nepaliktų mažamečių vaikų be priežiūros – mažieji vieną akimirką gali žaisti su smėliu ant kranto, o kitą jau būti vandenyje.
Taip pat ir suaugusiesiems reikėtų nepamiršti, kad kiekvienas tvenkinys ir jo dugnas skirtingas. Dėl šios priežasties žmonės raginami nešokinėti nežinomose vietose, neplaukioti ant pripučiamųjų ratų, čiužinių ar kitų priemonių, kurias srovė gali toli nunešti. Svarbu nešokti į vandenį pavalgius ar apsvaigus nuo alkoholio, nenardyti.
Pamatę skęstantį žmogų nelikite abejingi, jei yra aplink žmonių, šaukite pagalbos, kuo skubiau skambinkite 112 ir pasinaudokite paplūdimiuose įrengtomis gelbėjimo priemonėmis.