Už ką priklauso mokėti daugiabučių gyventojams?

Dalintis:

Ataskaitą už atliktus darbus gavęs J.Tumo-Vaižganto g. 146 daugiabučio gyventojas sunerimo, kad namo gyventojams teks mokėti ne tik už suremontuotą stogą, kuris laikomas visų bendrasavininkių nuosavybe, bet ir už socialinių būstų, priklausančių savivaldybei, remontą. Tauragės butų ūkio vadovas ramina: gyventojams už savivaldybės turto remontą mokėti tikrai nereikės.

– Gavome mūsų daugiabutį eksploatuojančios Tauragės butų ūkio bendrovės ataskaitą už atliktus darbus mūsų name, J.Tumo-Vaižganto g. 146. Net išsigandau pamatęs įrašytus stogo ir socialinių būstų remonto darbus ir jų kainas. Kaip supratau, butų ūkis suremontavo penktame aukšte esantį 4 kambarių socialinį būstą. Jis gi priklauso savivaldybei, kodėl mes turime mokėti? – kalbėjo J.Tumo-Vaižganto g. 146 namo gyventojas.

„Tauragės kurjerio“ apie tai paklaustas Tauragės butų ūkio vadovas Egidijus Vaitiekus tvirtino, kad už bendro naudojimo objektų – stogo, laiptinės langų, laiptinės durų, namo sienų, nuogrindų, bendros inžinerinės įrangos remontą moka visi gyventojai, kuriems nuosavybės teise priklauso butas tame name. Mokestis skaičiuojamas pagal turimo buto kvadratūrą.

– Už nuosavo turto (buto) remontą tame name moka pats turto savininkas. Socialinis butas yra Tauragės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantis turtas – Tauragės rajono savivaldybė yra to turto savininkas ir už tame bute atliekamus remonto darbus moka savivaldybė, – garantavo Tauragės butų ūkio direktorius ir patikslino, kad gyventojams rekomenduoja visais klausimais, susijusiais su namo administravimu, kreiptis į administruojančią įmonę, kur jiems viskas bus išsamiai paaiškinta.

Žurnalistės pakalbinta J.Tumo-Vaižganto g. 146 gyvenanti Doloresa sakė, kad neseniai virš jų buto buvo remontuojamas prakiuręs stogas. Vasarį dėl prakiurusio stogo net jos butas buvo aplietas, dėl to moteris kreipėsi ir į Tauragės butų ūkį, ir į draudimo bendrovę, tačiau tai jau esanti kita istorija. O dėl socialinių būstų remonto, matyt, kuris nors namo gyventojas bus ne taip supratęs, nes sąskaitose, gautose iš Tauragės butų ūkio, ji nepastebėjo išaugusių kainų. Socialinių būstų šiame name yra nemažai.

– Negirdėjau ir nemačiau, kad dėl to būtų rinkęsi ir piktinęsi kiti namo gyventojai. Beje, neseniai į socialinį būstą atsikėlęs vienas senyvo amžiaus žmogus, kiek žinau, jį remontavo savo lėšomis. Draudimo bendrovė už aplietą mūsų butą, manau, reikalaus kompensacijos iš Tauragės butų ūkio. Iš kieno lėšų bus išskaičiuota ši suma, nežinau, – kalbėjo daugiabučio gyventoja.

Doloresa nenutylėjo ir apie niekaip nesibaigiančią atliekų išvežimo problemą iš konteinerių prie J.Tumo-Vaižganto g. 146 daugiabučio. Dėl perpildytų konteinerių ir šiukšlių aplink juos namo gyventojai ne kartą kvietėsi ir seniūnijos atstovus, ir žurnalistus, rašė savivaldybės administracijos direktoriui.

– Konteineriai nuolat pilni, nes šiukšles į juos atneša ne tik gretimų namų, bet ir tolimesnių daugiabučių gyventojai. Miško gatvės gyventojai, eidami pasivaikščioti pro mūsų namus, pasiima šiukšlių maišus ir juos sumeta į mūsų konteinerius, nors juos turi ir prie savo namų, – piktinosi Doloresa.

Prie J.Tumo-Vaižganto g. 146 daugiabučio sustatyti atliekų konteineriai yra prie pat tako tarp Oko miško ir Kartų parko. Pakalbinta kita šio namo gyventoja sakė ne kartą pastebėjusi, kad kai kurie Žalgirių mikrorajono gyventojai, išėję pasivaikščioti vieni ar su vaikais, geranoriškai surenka šiukšles iš aplinkos ir taip pat sumeta į konteinerį prie jų namo.

– Būdavo, kad atvažiuodavo ištuštinti konteinerių penktadienį ir paskui pirmadienį. Skęsdavome šiukšlėse. Dabar bent jau atvažiuoja sekmadienį, tačiau reiktų dar vieno konteinerio ir problema gal išsispręstų, – svarstė pašnekovė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą