fbpx

Už šiukšlių kaupimą gresia piniginės baudos

Dalintis:

Jau įprasta, kad nenušienavus privačių teritorijų gresia baudos, tačiau ką daryti ir kaip sutramdyti kaimynus, kurie žolę šienauja, bet privačią valdą paverčia nereikalingų daiktų sąvartynu? Savivaldybės specialistai teigia, kad apsileidėliai baudų taip pat neišvengs.

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją kreipėsi Taurų kaimo gyventojai, kurie skundėsi privačioje valdoje kaupiamais rakandais: sukežusiais baldais, metalo konstrukcijomis, santechnikos įranga, statybinėmis liekanomis, kurias kaimynas, turintis verslo įmonę, kaupia tiesiog ties sklypo riba ir pastato pasieniuose.

– Vasarą teritoriją nušienauja kaimyno samdomi darbininkai, rudenį lapus jo teritorijoje sugrėbia seniūnijos siųsti darbuotojai, bet visais metų laikais sąvartynas po langais tik didėja. Iš pradžių buvo tik ant palečių sukrautos plytos, o dabar yra ir baldų, ir net vonia išgrūsta lauk. Ne kartą mačiau, kai vaikai iš aplinkinių namų po tas šiukšles laipioja, gaudynių žaidžia. Vienas žingsnis iki nelaimės, o ir vaizdą gadina, – įsitikinę Taurų gyventojai.

Seni rakandai ne tik gadina vaizdą, bet ir yra pavojingi juose žaidimų aikštelę įkūrusiems vaikams. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės Architektūros ir geodezijos skyriaus vyriausiasis specialistas Šarūnas Graužinis primena, kad privačių sklypų savininkai privalo tvarkyti savo teritoriją. Juos tą daryti įpareigoja dar prieš dešimtmetį priimtas rajono tarybos sprendimas.

– Priskirtose teritorijose asmenys privalo rinkti šiukšles, valyti sąnašas, šienauti žaliąsias vejas, tvarkyti želdinius, rudenį sugrėbti arba sušluoti lapus, surinkti nukritusias šakas (nušienautą žolę ir lapus nedelsiant sugrėbti bei kompostuoti tam skirtose vietose). Asmenys, netvarkantys jiems priklausančių teritorijų, Tauragės rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūno arba Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioto specialisto raštu įspėjami ir nustatomas terminas sutvarkyti teritoriją. Nustatytu laiku nesutvarkius teritorijos, asmenims taikomos nuobaudos, nustatytos Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse, – informavo specialistas.

Paklaustas, kas atsakingas už apsileidusių kaimynų sutramdymą, specialistas patarė gyventojams iškart informuoti seniūnus.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą