Užsiregistruoti mobiliame punkte testui – vis sunkiau

Dalintis:

Lietuvoje nuo koronaviruso vakcinuota 13 proc. 12–15 metų amžiaus paauglių. Tauragės rajone šis rodiklis siekia vos 6 proc. Tokiais duomenimis pasidalino Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė šiandien vykusiame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje. Tauragės ligoninės vadovas atskleidė, kad užsiregistruoti koronaviruso testui nebus taip paprasta – gali tekti ilgokai palaukti.

Kas savaitę vykstančiuose Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdžiuose aptariama koronaviruso pandemijos situacija rajone. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento (NVSC) vadovė Gilma Masiulionienė tvirtino, kad sergamumo rodikliai kelia nerimą – susirgimų daugėja. Gera žinia tik ta, kad kol kas koronaviruso atmainų rajono gyventojams nenustatyta.

– Tauragėje nustatytos 5 viruso mutacijos, visos jos – neskiepytiems žmonėms. Tačiau tai ne tas pats, kas atmaina. Atmainų Tauragės rajone dar nenustatyta, – posėdžio dalyviams sakė G.Masiulionienė.

Nuo pirmadienio įsigaliojus privalomam profilaktiniam testavimui kai kurių sričių darbuotojams, NVSC specialistai imsis patikrinimų – atsitiktine tvarka imsis Vyriausybės nurodymų laikymosi.

– Nurodytų sričių darbuotojai gali dirbti tik jei yra vakcinuoti, persirgę ar reguliariai testuojasi. Įmonės vadovas atsakingas, kad darbuotojai dirbtų pasitikrinę sveikatą. Mes tikrinsime sąrašus. Jau kitą savaitę galime reikalauti testų rezultatų, – patikino NVSC Tauragės departamento vadovė.

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė posėdyje tvirtino, kad „Janssen“ vakcina – vis dar viena geidžiamiausių tarp gyventojų. Tai įrodė ne tik Nacionalinio kraujo centro vykdyta akcija Pilies aikštėje, bet ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vykdyti skiepijimai šia vakcina.

– Dabar rajono skiepijimo ture vežasi „Pfizer“ vakciną. Tikimės gyventojų aktyvumo. Didžiąją dalį į Lietuvą atkeliaujančių „Janssen“ vakcinų gauna NKC. Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad liepos gale bus skirstoma dar viena šios vakcinos siunta – tada bus aišku kiek ir kada paskirs savivaldybėms. Mano nuomone, bet kuri vakcina gali padėti. Jei nėra vienos, verta svarstyti galimybę skiepytis kita, – svarstė R.Stasytienė.

Savivaldybės gydytoja taip pat atskleidė, kad Lietuvoje jau vakcinuota 13 proc. 12–15 metų amžiaus paauglių. Tačiau Tauragės rajone dvigubai mažiau – vos 6 proc.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška pristatė mobilaus punkto darbą. Praėjusią savaitę gyventojai buvo testuojami 6 dienas. Pamažu formuojasi eilės, mat registruojasi vis daugiau žmonių, o medicinos darbuotojų trūksta.

– Ženkliai išaugo poreikis testuotis, mobiliuose punktuose laisvos vietos greitai dingsta. Kiek girdėjau, kituose miestuose punktai dirbdavo po kelias dienas per savaites, po porą valandų. Tai dalis žmonių migruoja per rajonus, norėdami testuotis. Be to, apie 20 proc. užsiregistravusiųjų testui neatvyksta, – tvirtino L.Indriuška.

Kaip L.Indriuška teigė, ligoninei yra apmokama valstybės už testą. Jei registruotas žmogus neatvyksta, už medicinos darbuotojų sugaištą laiką ligoninei nėra kompensuojama. Nepaisant to, Tauragės punkte tokios eilės, kad norint atlikti koronaviruso testą gali tekti laukti savaitės pabaigos.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą