Vaizdo kamera-matuoklis fiksuoja ne tik greitį

Dalintis:

Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje (kelyje Tauragė–Kaliningradas), Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) užsakymu pernai buvo įrengta vaizdo stebėjimo kamera-greičio matuoklis. LAKD tuomet informavo, kad šis matuoklis, be savo tiesioginių funkcijų – fiksuoti greitį, taip pat leis patikrinti techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą. Tauragiškiai teiraujasi, ar ši kamera jau fiksuoja automobilius dėl kelių mokesčio.

– Įmonės mašina, kuri priskiriama krovininiam transportui, važiuoju į namus Butkeliuose. Dalį kelio važiuoju nemokamu keliu Tauragė–Šilalė, tačiau turiu pervažiuoti ir tiltą per Jūros upę. Taip išeina, kad norėdama pervažiuoti tiltą turiu pirkti „vinjetę“. Ar iš tiesų vaizdo kamera prie „Šimtmečio“ pastato fiksuoja, ar mokamas kelių mokestis? – klausia Rita.

Atsako LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas:

– Kamera-matuoklis, be savo tiesioginių funkcijų fiksuoti greitį, tikrina ir techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą. Transporto priemonių duomenų fiksavimas vyksta iš abiejų pusių.

Ši įranga pilnai sukonfigūruota, metrologiškai patikrinta ir veikia nuo 2020 metų pabaigos. Matuoklis užsakovui – Kelių direkcijai – perduotas 2021 m. sausį.

Atkreipiame dėmesį, jog apie kelio ruožą, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo ar kitus pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, informuoja iš abiejų radaro pusių įrengti informaciniai kelio ženklai „Automatinė eismo kontrolė“.

Kelių naudotojai, prieš įvažiuodami į mokamus magistralinių kelių A1–A18 ruožus autobusais (transporto priemonių kategorijos M2–M3), krovininėmis transporto priemonėmis (transporto priemonių kategorijos N1–N3) ir jų junginiais bei specialiomis kelių transporto priemonėmis, privalo turėti galiojančią elektroninę vinjetę.

Elektroninės vinjetės platinamos interneto puslapyje www.keliumokestis.lt ir fizinėse platinimo vietose.

***

Klausimą dėl kelių mokesčio šiame kelio ruože sprendžia ir Tauragės rajono savivaldybė.

„LAKD informavo, kad ši funkcija tikrai veikia. Jau ne kartą tuo klausimu kalbėjome su Susisiekimo ministerijos atstovais, Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovais, o praėjusią savaitę su susisiekimo ministru M.Skuodžiu. Ministerija jokių galutinių sprendimų dar nepateikė, todėl neturime ką pranešti. Kai tik gausime oficialią informaciją, būtinai pranešime“, – „Tauragės kurjerio“ redakciją informavo Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą