Veiklą po karantino atnaujinęs „Caritas“ kviečia savanoriauti

Dalintis:

Tauragės dekanato „Caritas“ tęsia tarnystės žmonėms veiklą – per visus naujus pastoracinius metus didžiulį dėmesį skirs maisto dalijimui, išklausymui, bendrystei, užimtumui. „Caritas“ pradeda įgyvendinti ir visai naują idėją, o organizacijos vadovė Vitalija Šlepavičienė džiaugiasi, kad jai nuolat padeda aktyvūs savanoriai.

Pasak Tauragės „Carito“ veiklą koordinuojančios Vitalijos Šlepavičienės, visa komanda pasiskiepijo nuo COVID-19 ir laikydamasi saugumo reikalavimų atnaujina ir tas veiklas, kurias pradėjo, bet nebespėjo įgyvendinti paskelbus karantiną. Apribojus bendravimą nutrūko ir pasisėdėjimai prie arbatos puodelio.

– Su pandemijos pradžia startavo arbatos klubas senjorams, bet susitikimus teko atidėti. Dabar klubo veiklą atnaujiname – vėl susitinkame sekmadieniais po kiekvienų mišių parapijos namuose. Tauragiškius ne tik šilta arbata pavaišiname, bet svarbiausia – pasidalijame maloniu ir geru žodžiu, žmonės ateina pabendrauti, – pasakojo „Carito“ vadovė. – Šiemet susidėliojome planą, pagal kurį aktyviausios mūsų savanorės tapo grupelių vadovėmis ir savarankiškai vykdo veiklą, kurią aptariame kartą per mėnesį.

Kiekvieną darbo dieną, nuo 14 iki 15 val., Tauragės „Carito“ komanda kviečia pavalgyti karštos sriubos, vyresniems žmonėms kartą per savaitę organizuoja edukacijas. Visiškai nauja idėja – projektas „Prie vieno stalo“.

– Kiekvieną penktadienį žmonės, neturintys pakankamai pajamų maistui ar kuriems trūksta socialinių įgūdžių, pietus gamins patys, mes nupirksime produktų. Procesą koordinuos mūsų savanorė. 2–3 žmonės ruoš pietus pasikviestiems svečiams. Kitą savaitę pasikeis rolėmis – gamins jau kiti, dar kiti serviruos stalą, – naujovės sėkme neabejojo V.Šlepavičienė. – Bendrystės jausmas ir žinia, kad kažkam yra reikalingi, kažkam rūpi, labai svarbūs.

Savanorystės koordinatorė pastebėjo, kad lietuviai uždari ir nelinkę džiaugsmais bei problemomis dalytis su nepažįstamais žmonėmis, todėl išklausymo tarnystė juda tik mažais žingsneliais į priekį. O štai drabužių atiduotuvė – dar viena „Carito“ veikla, tokia pat aktuali ir populiari, kaip ir prieš 15 metų: kiekvieną ketvirtadienį ir penktadienį nuo 9 iki 12 val. priimami ir dalijami ne tik drabužiai, bet ir įvairūs daiktus (vaikiški dviratukai, žaislai).

– Kai kam gal atrodo, kad čia pas mus veikia tik daiktų atidavimo punktas. Bet iš tikrųjų tai bendravimo ir susitikimų vieta. Žmonės dažnai čia užsuka tik pabendrauti, kiti net pasiūlo savo pagalbą rūšiuojant ir sukabinant drabužėlius, – pasakojo Vitalija. – Aš vis pasidžiaugiu Tauragės miesto žmonėmis, nes jie sąmoningėja ir supranta, kad aukoti reikia tokį daiktą, kurio truputį gaila, ir kad jaustum džiaugsmą, jog jį kažkam padovanojai. Labai prašau nevežti mums daiktų, tinkančių tik atliekų konteineriui, savęs reikia paklausti: ar aš tą drabužį vilkčiausi? Dar pasitaiko žmonių, kurie atneša supelijusių, sukandėjusių drabužių, nes tiesiog nenori jų grūsti į konteinerį.

Nors „Caritas“ prisišliejęs prie bažnyčios ir vykdo katalikišką veiklą, tačiau kviečia savanoriauti ne tik tikinčiuosius. Šie metai sinodiniai, todėl prašoma visų žmonių išsakyti savo nuomonę apie bažnyčią. V.Šlepavičienė sako, kad „Carito“ komandos gretos didėja. Norintys prisidėti prie jų veiklos, bet nežinantys kaip, kviečiami su komanda pabendrauti, kartu vykti į išvykas – užsimezgus artimesniam kontaktui, atsiskleidžia žmogaus gabumai, jo stiprybės, taip užgimsta nauji geri darbai.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą