Veterinarinė tarnyba kavinių bausti neskuba

Dalintis:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė apie visoje šalyje vykdomus patikrinimus viešojo maitinimo įstaigose. Tauragės departamentas dėl koronaviruso beturi vieną komandą, kuri gali vykti į patikrinimus. Dažniausiai fiksuojami pažeidimai – dėl koronaviruso atsiradusių reikalavimų nevykdymas.

Kaip skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), viešojo maitinimo įstaigos pateko į nepavydėtiną situaciją – joms tenka vykdyti galybę reikalavimų ir balansuoti ant verslo išlikimo ribos. Daugelis persiorientavo ir maistą gamina išsinešti ar siūlo pristatymo paslaugą. Nepaisant to, klientų srautai sumažėjo, mažiau skundų gauna ir VMVT.

Lapkritį Lietuvoje patikrintos 170 viešojo maitinimo įstaigų. VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė patikino, kad Tauragės rajone didesnių pažeidimų už anksčiau užfiksuotą atvejį ugdymo įstaigose, kai buvo uždrausta tiekti vištieną, užkrėstą salmonelėmis, nebuvo.

– Nuo karantino pradžios skundų dėl viešųjų maitintojų negavome. Atlikome tikrinimus, anksčiau komandos per savaitę atlikdavo 4–5 patikrinimus, tačiau koronavirusas palietė ir mus. Liko tik viena dirbanti komanda, tai mes ją labai saugome ir siunčiame tik į būtiniausius skubius patikrinimus, – sakė A.Stumbrienė.

Dažniausiai Tauragės maitinimo įstaigos nesilaiko su koronaviruso plitimo kontrole susijusių reikalavimų. Dažnu atveju tikrintojai nerasdavo privalomų informacinių stendų, darbuotojams nebuvo matuojama temperatūra.

– Kiekvienoje kavinėje ar valgykloje turi būti paskirtas žmogus, kuris pamatuotų darbuotojams temperatūrą šiems atėjus į darbą ir duomenis užregistruotų žurnale. Buvo vietų, kurios apskritai neturėjo termometro. Tačiau suprantame, kad dabar viešiesiems maitintojams sunkus metas, todėl baudų neskubėjome skirti. Su kiekvienu vadovu kalbamės, paaiškiname, ko reikia ir kaip būtina elgtis. Stengiamės suprasti verslininkus ir elgtis žmogiškai, – dėstė pašnekovė.

Tauragės VMVT praneša, kad vis daugiau įmonių pateikia prašymus teikti maisto pristatymo paslaugą.

Kiek sudėtingiau su prekybos centrais ir maistu prekiaujančiomis parduotuvėmis. Specialistai nustatė, kad ne visose Tauragės prekybos vietose tinkamai reguliuojami pirkėjų srautai. Geriausiai taisyklių, pasak VMVT Tauragės departamento patarėjos, Tauragėje laikosi „Lidl“ ir „Iki“.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą