fbpx

Vieni išmaurojo miško paklotę, kiti medkirčius išvadino žudikais

Dalintis:

Pjaunami medžiai visada pakursto aistras. Šįkart „Tauragės kurjeris“ sulaukė pranešimo, gal tiksliau – pasipiktinimo, kad per neįšalusią žemę tempdami nupjautus medžius miškininkai sugadino miško paklotę ir išmaurojo kelią. Nuvažiavę apžiūrėti situacijos, ant supjautos medienos radome ir medkirčius smerkiančius užrašus.

– Ar būtinai dabar reikėjo ištempti supjautą medieną ir taip viską išmauroti? Atvažiuokit ir pamatysite. Tas kelias nuo J.Tumo-Vaižganto gatvės pro šunų dresavimo aikštelę veda iki sodų. Dažnai einu juo pasivaikščioti. Ne tik kelio gaila, bet ir sugadintos miško paklotės. Kaip šitaip galima? – širdo Žalgirių mikrorajone gyvenantis vyras.

Nuvykę į nurodytą vietą išties radome sugadintą per mišką vedančio kelio atkarpą ir klampynes miško paklotėje. O kažkas, matyt, to neapsikentęs ar gailėdamas nupjautų medžių raudonais dažais ant supjautos medienos išrašė: „vagys“, „žudikai“. Ant kai kurių nupjautų medžių pripaišyta ir nacistinės svastikos ženklų.

Ketvirtadienį sutikome ir nemažai šiuo keliu vaikštinėjančių žmonių. Pakalbintas vyras sakė, kad į sodus dažniau važiuoja mašina, bet šįkart norėjo pasivaikščioti. Anot tauragiškio, prieš dvi savaites čia supjautų medžių dar nebuvo, matyt, darbai vykdyti neseniai. Supjautų medžių krūva tame kelyje esanti ne viena. Pašnekovas dar mestelėjo, kad ankstesniais laikais, jei būdavo šlapia, niekas miško kirtimo darbų nevykdydavęs.

Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovas Raimondas Matemaitis patikino, kad medienos pramonėje darbai vykdomi ištisus metus – sezoniškumo nėra. Medžių išvežimas trumpam sustabdomas paukščių perėjimo metu, kai iš žemės eina įšalas, ar kitų gamtinių dalykų.

– Savo kelius ir miško paklotę turime patys atstatyti. Mums patiems pigiau vykdyti darbus, kai orai tam palankūs. Bet šiemet šalčių nėra. Tokios prabangos jų laukti neturime. Iš jūsų atsiųstų nuotraukų nieko blogo neįžvelgiu – paklotės sugadinimas tokiu laikmečiu yra normos ribose. Su sraigtasparniu medžių neišskraidinsim, – kalbėjo R.Matemaitis.

Dėl sugadintos kelio dangos ir miško paklotės pranešimų urėdijos vadovas iš gyventojų sakė negavęs, niekas nesiskundė ir dėl dažais ištepliotos medienos.

Valstybinių miškų urėdijos atstovai po pokalbio su žurnaliste nuvyko į mišką ir šiuos „piešinius“ panaikino.
Autorės nuotrauka

– Tai chuliganizmas. Nacistinės simbolikos demonstravimas pažeidžia šalies įstatymus ir užtraukia atsakomybę,sakė Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovas.

Penktadienį redakcijai jis pranešė, kad nacistiniai simboliai, išpiešti ant urėdijos medienos, jau panaikinti. Dėl to urėdija turtinio nuostolio nepatyrė, medienos kokybė nesuprastėjo, todėl į policiją nesikreipta.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą