fbpx

Vietoj nugriauto katilinės kamino netrukus išdygs naujas

Dalintis:

Aerodromo gatvėje ilgus metus stovėjęs kaminas ketvirtadienio popietę griuvo, aplink paskleisdamas kamuolius dulkių ir priviliojęs gausybę smalsuolių. Galima pasidžiaugti puikiai atliktais griovėjų skaičiavimais. Tačiau tuščia vieta ilgai nebus – dar iki rudens Tauragės šilumos tinklai ketina pastatyti naują Aerodromo katilinės dūmtraukį.

Ketvirtadienį Aerodromo gatvėje prie seno kamino prasidėjo ardymo darbai. Plati teritorija aptverta stop juosta, išdėlioti atitvarai, turėję saugoti tvorą nuo griūvančio didžiulio statinio. Popietę darbus pradėjo speciali sunkioji technika – pamažu, bet ryžtingai imta ardyti plytas.

Darbų vietoje, prie stop juostos, būriavosi smalsūs tauragiškiai. Žmonės kiek jaudinosi dėl saugumo, svarstė, ar tikrai kaminas grius ton pusėn, kur numatyta. Ne vienas telefonais bandė užfiksuoti griūties momentą.

Renaldo Malycho nuotrauka

Katilinės kaimynystėje gyvenantis vyriškis prieš pat kamino griūtį nesiryžo prieiti net prie savo kiemo tvoros. Jis nuogąstavo ir dėl savo sveikatos, ir dėl namo, todėl griovimo darbus stebėjo iš toliau. Atėjus lemtingam momentui kamino plytos ėmė pokšėti ir 45 m aukščio statinys griuvo su trenksmu, aplink paskleisdamas dulkių debesį.

Kamino griovimo ir atliekų utilizavimo konkursą laimėjo Akmenės rajono įmonė „Vaidva“.

– Mums ši paslauga kartu su griuvenų utilizacija kainuos iki 11 tūkst. eurų. Per keletą dienų įmonės darbuotojai surinks visas atliekas, išvalys teritoriją. Matavimus specialistai atliko 3–4 kartus, dar buvo atmatavę 1,5 m rezervo – jo reikėjo dėl galimos vėjo įtakos griūnant kaminui. Viskas įvyko labai saugiai, esame patenkinti tokiu profesionaliu darbu, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas.

Aerodromo katilinės kaminas statytas 1988 metais, jo skersmuo apačioje siekia 5 m, viršuje – 1,5 m.

– Kaminas statytas pačioje nepriklausomybės pradžioje. Tėtis eksploatavo jį, o sūnus nugriovė, – savo tėvo Antano Arcišausko darbą prisiminė šilumininkams vadovaujantis pašnekovas.

Audriaus Arcišausko teigimu, dar iki rudens pradžios numatyta pastatyti naują dūmtraukį, kuris turėtų pradėti veikti vos prasidėjus šildymo sezonui. Įmonės vadovas tikisi, kad kartu su senojo kamino nugriovimu darbus pavyks atlikti už mažiau nei 40 tūkst. eurų. Naują dūmtraukį ir jo įrengimo darbus pasiūlyti galėtų daugiau nei 10 įmonių. Kas statys naują kaminą, paaiškės įvykus konkursui.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą