Vyksta akcija „Saugi javapjūtė“

Dalintis:

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai vykdo prevencinę akciją „Saugi javapjūtė“. Pareigūnai tikrina, ar laukuose dirbanti žemės ūkio technika tinkamai aprūpinta pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis.

Primenama, kad žemės ūkio techniką reikia naudoti tik tvarkingą, geros techninės būklės, tinkamai prižiūrėtą. Visa žemės ūkio technika turi būti aprūpinta pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis. Kombainai privalo būti aprūpinti ne mažiau kaip 2 ugnies gesintuvais, turinčiais 4 kg gesinamosios medžiagos, ir 1 nedegiu audeklu, o kitoje žemės ūkio technikoje turi būti ne mažiau kaip 2 gesintuvai, turintys 2 kg gesinamosios medžiagos, arba ne mažiau kaip 1 gesintuvas, turintis 4 kg gesinamosios medžiagos.

Vadovaujantis priešgaisrinės saugos reikalavimais, draudžiama deginti nenupjautą žolę, nendres, javus, ražienas ir kitus pasėlius. Sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik sugrėbtas į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba kompostavimas gali sąlygoti augalų kenkėjų plitimą) ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu ar smėliu.

Patikrinimų metu nustačius priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimų, gali būti skiriama nuobauda nuo 10 iki 600 eurų.

Tauragės PGT inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą