Žalgirių mikrorajonas ruošiasi kurti bendruomenę

Dalintis:

Žalgirių seniūnaitija – tankiausiai gyvenamas Tauragės miesto mikrorajonas. Nors visai šalia kuriamas Kartų parkas, įrengtos kelios vaikų žaidimų ir treniruoklių aikštelės, tačiau šiame mikrorajone dar yra karštųjų taškų – kuo skubiau reikia naujų šaligatvių, ne visiems automobiliams užtenka vietos stovėjimo aikštelėse. Seniūnaitė Ieva Macijauskienė sako, kad Žalgiriai turi burtis į bendruomenę. 

Žalgirių seniūnaitijai priklauso ne tik daugiabučiai Žalgirių mikrorajone, bet ir namai, esantys Miško ir Pramonės gatvėse. Šioje miesto dalyje daugiausia gyventojų, kadangi tai daugiaaukščių namų rajonas. Žalgirių seniūnaitijos seniūnaitės pareigas jau trejus metus einanti Ieva Macijauskienė apgailestauja, kad kol kas prie didžiausios miesto seniūnaitijos vairo – ji viena.

– Prireikus pagalbos kreipiuosi į miesto seniūną Žilviną Majų ir kartu sprendžiam problemas. Didžiausia mūsų bėda – šaligatviai, kai kuriuos truputį tvarko. Kartais žmonės kreipiasi dėl sklypuose nenupjautos žolės, – mikrorajono problemas vardijo Ieva. – Rašiau du projektus, juos pavyko sėkmingai įgyvendinti – įrengtos dvi šunų vedžiojimo ir dresiravimo aikštelės. Viena prie Oko miško, o kita – už Žalgirių gimnazijos stadiono, netoli Zumpės tvenkinio.

Pasak seniūnaitės, šunims aikštelė prie Oko miško yra tolokai, senjorams tokį atstumą įveikti sunku, todėl gyvūnų mylėtojams buvo suplanuota dar viena aikštelė – arčiau daugiabučių. Ieva pastebėjo, kad čia vyresnio amžiaus žmonėms patogiau, jie labai pamėgo naująją aikštelę ir dažnai joje lankosi su savo augintiniais. Anksčiau Žalgiriuose buvo labai aktuali problema dėl nesurenkamų keturkojų ekskrementų, tačiau dabar šios bėdos beveik nebeliko.

– Dabar žmonės sąmoningesni, supranta būtinybę surinkti tai, ką paliko šuniukas. Retai pamatysi, kad šeimininkas su augintiniu vaikštinėtų neturėdamas specialaus maišelio. Su seniūnu susitarėme, kad pastatys ženklą, nurodantį, kur ta aikštelė. Visi vietiniai ją žino, čia būtų nuoroda atvykusiems iš kitos miesto dalies į Kartų parką ir panorusiems užsukti į aikštelę, – kalbėjo seniūnaitė. – Labai džiaugiamės Kartų parku, labai daug žmonių ten ateina ir žiemą, ir vasarą. Labai reikėjo žmonėms išeiti iš butų, dabar jie turi kur pasivaikščioti ir pasportuoti.

Žalgirių mikrorajone yra kelios vaikų žaidimų aikštelės, už Ateities tako 5-ojo namo įrengta nauja zona senjorams, ten sumontuoti treniruokliai. Labiausiai mikrorajonui reikia šaligatvių, kadangi jais važiuoti stumiant vaikišką vežimėlį sudėtinga. Tai patyrė pati Ieva vežiodama savo mažylį. Pasak jos, būtinai reikėtų įrengti naujas skalbinių džiovyklas lauke. Ji teigia, kad Žalgiriuose visuomet laiku nukasamas sniegas.

–  Laukiame III etapo, kai bus baigtas įrengti Kartų parkas. Džiaugiamės, kad buvo suremontuotas trijų eismo juostų kelias į Ateities taką, nes rytais važiuojant į darbus kildavo daug problemų. Dalis mikrorajono gyventojų dėl įvairių bėdų kreipiasi į mane, kita dalis – į miesto seniūną. Žmonės prašo, kad smėliadėžės būtų uždengtos, – sakė seniūnaitė.

Ievos Macijauskienės nuomone, Žalgirių seniūnaitijai reikia kurti bendruomenę, šią mintį ji jau gvildena senokai. Tikisi, kad šiemet pavyks sukviesti pačius aktyviausius gyventojus ir ją įkurti. Ieva džiaugiasi, kad Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas siūlo pagalbą, jis leistų bendruomenei naudotis mokyklos aktų sale.

– Pas mus daugiausia susitelkę žmonės, todėl bendruomenė būtina, kad aktyviai rūpintųsi savo gyventojų reikalais. Aš Žalgirių mikrorajone gyvenu 11 metų, prieš 5 metus čia įkūriau dizaino ir siuvimo studiją, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Ieva.

Aktyvi moteris sako, kad per pirmąjį karantiną savo siuvyklėlėje turėjo labai daug darbo, nes vaistinės buvo užsakiusios pasiūti didelius kiekius kaukių. Vėliau itin paklausi tapo laisvalaikio apranga, o kai karantinas baigėsi užsakymų sumažėjo. Bet, kaip sako Ieva, situacija stabili.

– Energijos man netrūksta, spėju visur, man labai rūpi Žalgirių gyventojai ir jų gerovė, – prisipažįsta Ieva.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą